Saturday, July 28, 2018

Koton Beauty Far paletleri

Merhaba, bundan 2 ay kadar önce Koton kozmetik reyonunda herşey %50 indirime girmişti. Ben de her zamanki gibi far paletlerini deneyimlemek istedim. Kasada çalışan arkadaşın önerisiyle bir de Push Up Curl rimeli denemek için aldım. Koton sanırım kozmetik reyonunda standardı henüz yakalayamadı zira ürün skalası sürekli değişiyor, formüller, ambalajlar da öyle. Hal böyle olunca şu an bu paletleri bulabilir misiniz bilemiyorum çünkü web sitelerinde bile kozmetik bölümü henüz tüm ürünlerle eklenmiş değil. 
Far paletleri 40tl gibi bir fiyata satılıyordu indirimle 20tl'ye satın almış oldum ki gerek ambalaj kalitesi gerek ürün olarak bu parayı kat kat hak ediyor. Gelelim detaylı yorumlarıma.
 
İlk paletimiz toprak tonlarıyla morların karışımından oluşan bir palet. Her iki palet de çok net ve kaliteli bir ayna içeriyor ve ambalajı metalik sağlam kapanan şık rose gold bir palet. Toplam 6 adet mat ve ışıltılı farların kombinasyonundan oluşuyor. İçerisindeki aplikatör çok iş görür birşey değil ama yine de palette aplikatör olması bir avantaj. 
Paletin swatchları bu şekilde. En alttaki mat somon-kahve far çok kullanışlı bir far. 2.sıradaki altın yansımalı kahverengi sedefli far ile sondan bir önceki mürdüm rengi sedefli farlar paletin yıldızları. Sadece en koyu renk bana çok hitap etmedi. Onun dışındaki tüm renkler ve dokular bence müthiş. Kalıcılıkları far bazıyla gayet iyi. Pigmentlerini kolayca veriyorlar. Yapı olarak biraz yumuşak oldukları için hafiften tozutma yapıyor ama dökülme tarzı bir sorunla karşılaşmadım.
 En severek aldığım palet ise bu yurakıda gördüğünüz palet:) Mat farları da sedeflileri de muhteşem! Açık bej farın olması çok büyük bir artı zira baz olarak yada kaş altı bölgede mutlaka böyle bir fara ihtiyaç duyuluyor ve bu mat bej de gayet pigmentli ve benim gözkapağı rengimle gayet uyumlu. Altın ve bakır tonlarındaki sedefli farlar ise gerçekten çok çok pahalı muadillerine bile şapka çıkartacak kadar pigmentli ve kalıcılar. Uygulamaları da kolay. Yine hafiften tozutma sıkıntısı var ama dediğim gibi uygulamada sağa sola bulaşan cinsten değil. 
Bu paletin swatchları ise yukarıda gördüğünüz şekilde. 

Ben aldığım her iki paleti de iyi ki almışım diyorum. Severek kullanıyorum. Koton'un tek sıkıntısı kozmetik bölümünde istikrarı yaklayamamış olmaları. Paletlerin akılda kalıcı isimleri ve renklerin tek tek isimlerinin olması, bir defa bulunan ürünün aynı formülle uzun süre bulunabiliyor olması gerekli. Zira kotondan 1-2 sene önce aldığım 4'lü farlar ile bu paletler arasında ciddi fark var. Onlar da çok pigmentliydi ama farlar bulaşıyor ve kalıcı olamıyorlardı. Bu formül çok güzel ama her zaman aynı şeyi bulamamak can sıkıcı. 

Kısacası görürseniz kaçırmayın diyeceğim iki palet oldu:)
Bu ara sizin favori far paletini hangisi?
Sevgiler
ASUDE
@evremedusa

No comments: