Friday, June 29, 2018

Siveno Doğal Ürünler

Merhaba, Siveno markasıyla yaklaşık 2 ay önce bir basın gönderimi sayesinde tanıştım. Açıkçası daha önce hiç duymadığım için önce temkinle yaklaştım. Sonra ürün içeriklerini araştırıp ürünleri kendim kullanmaya başlayınca markayı çok sevdim. Burada göstereceğim ürünler markanın ilk tanıştığım ürünleri ancak sonrasında İzmir'de bulabileceğim marketleri araştırıp gidip bir kaç parça daha ürün alıp kullandım.
Nil ek gıdaya geçtiği için Nil'in gereçlerini yıkamak için bulaşık sabunu arıyordum, burada fotoğrafta olmayan ama markanın en severek kullandığımız ürünü %100 doğal bulaşık sabunu. İçeriği tertemiz, bulaşıkları çok iyi arındırıyor ve suyla çok kolay durulanıyor. Mutfağımın baştacı oldu desem sanırım abartmış olmam.
 Sözü uzatmadan bu doğal içerikli markanın diğer ürünlerini sizinle paylaşmak istiyorum.

Zeytinyağlı sabunu banyomun baş köşesini kaptı. Köpürmesi gayet güzel ellerden de kolayca durulanıyor. Ellerimi normal sabunlar gibi kurutmadı (tabii kışın denemedim onu unutmamak lazım). Tek sıkıntısı doğal sabun olduğundan lavabolar biraz hızlı puslanıyor, kirleniyor. Ama zaten günlük sirkeli bir kireç çözücü ürünle hızlıca fırçaladığım için ben çok sorun etmiyorum bu durumu. Özellikle Nil herşeyi (benim elim de dahil) ağzına sokmaya meraklı olduğu için ellerimi bununla yıkayınca içim daha rahat ediyor.
İçeriğini merak edenlere kutusunun arkasını da paylaşıyorum. 

Siveno Doğal Şampuan ilk kullandığımda tereddütle yaklaştığım bir üründü. Zira sabunlu ürünler saçlarımı keçe gibi yapıyor ve alıştığım yumuşaklığı hissedemezsem hemen değiştiriyorum. Neyse bu ürün de beni iyi yönde yanılttı. Tabii ki kremli şampuanlara benzemiyor. Saçlarım bir miktar daha sert oluyor ama duş sonrası bakım yağı sürdüğümde bu sorun çözülüyor. Saçlarımı çok güzel temizledi ve parlaklığını bozmadı hatta daha güçlü saçlarım zira dökülmesi baya azaldı. 
Kokusunu da seviyorum. Yine içeriğini merak edenler fotoğrafı büyütüp bakabilirler. 
Siveno Doğal Roll-on: Bunun kadınlar ve erkekler için iki ayrı formülasyonu var ancak arada ne fark var bilemiyorum. İçerisinde aluminyum klorohidrat yok, Potasyum alum diye yine aluminyum türevi bir madde var ancak bu daha zararsız doğal bir formmuş, kanserojen değilmiş. Tabii ki içerik ile ilgili kimya bilgim çok yeterli değil. Ama bilenleriniz için tam içerik bilgilerini görebilmeniz için kutusunu da paylaştım. Ben crystal essence'in taş şeklindeki ıslatılıp uygulanan roll-on unu kullanıyorum. Bunu yazlığa bıraktım zira ikisi de ter kokusunu engellemede son derece başarılılar. Ne yazıkki ben çok terleyen biriyim ve akşama kadar bile bazen rahatsız oluyorum bu durumdan. Diğer hiçbir roll-on ter problemimde beni crystal essence'in taşı kadar memnun etmedi. Bu da onun kadar olmasa da başarılı bulduğum bir ürün oldu. 
Siveno Doğal kaş ve kirpik serumu: İşte etkisini en merak ettiğim ürün:) Açıkçası düzenli kullanamadığım ve bayram tatilinde yazlıkta unuttuğum için etkisini yazamayacağım ancak damlalıkla uygulanan kıvamlı bir yağ formundaki ürünün kullanım sıkıntısı yağı akıtan damlalığın ürünü bol keseden saçması. Bu sebeple zaten küçük olan ürün hızlı biter ayrıca biraz fazla yağlanmış olursunuz ama etkisi güzel olursa kulak çubuğuyla uygularım zira azıcık kaşım azıcık kirpiğim çıksa süper olabilir. 
 Siveno Tırnak çevresi bakım balsamı: Birçok yağın birleşiminden oluşan bu minik krem tırnak etlerimi güzelce nemlendiriyor ancak ben bu tarz ürünleri ne yazıkki düzenli kullanamıyorum. Yine de yaz-kış çantaya atmalık ve hoş kokan bir ürün.
Siveno Dudak koruyucu: En sevdiğim ürünlerden bir tanesi de bu dudak koruyucu. Aslında doğallığına en dikkat etmek gereken ürün grubu dudak ürünleri bence. Çünkü baya baya yiyoruz aslında sürdüğümüz rujları. Nemlendirmesi, içeriği, performansı, kokusu bence harika. Nane limon sevmeyenler için ballısı da var.

Siveno markasını çok sevdim. Çamaşır deterjanı, doğal çamaşır suyu, vucüt şampuanı gibi temizlik ürünlerini de aldım. Elimdeki ürünlerini de severek kullanıyorum. Normal markalara göre bir tık pahalı olsa da içerik için değeceğini düşünüyorum. İzmir Çiftbağcılar markette standını da buldum, inşallah kalkmaz ben de sürekli oradan almaya devam ederim. Ama bulamayacaklar için online satışı da varmış

Sevgiler
ASUDE