Wednesday, June 27, 2018

Makeup Revolution SophX far paleti

Makeup Revolution markasının Sophiedoesnails ile işbirliği sonucunda piyasaya sürülen sınırlı üretim far paletinin renklerini görür görmez almak istemiştim. Yabancı bloglardaki olumlu yorumları da okuyunca ilk indirim döneminde Watsons'ın online sayfasından sipariş verdim. Nisan sonunda kavuştuğum bu paleti elime aldığım günden beri elimden düşürmedim desem yeridir. Hal böyle olunca yazısını yazmak istedim.

 Palet 24 fardan oluşmakta. Mat, ışıltılı, simli, duochrome gibi birçok farklı dokuda far bir arada. Sağlam plastik ambalajı ve içindeki kocaman aynası da palete kaliteli bir görünüm katmış. Farların isimleri şeffaf bir plastiğe yazılmış böylece farların isimlerini de görmek kolay oluyor.
En göze çarpan özelliği renklerin kullanışlı olması ve her türlü makyajı tek palet ile yapabilecek kadar çeşitli renk ve dokuya sahip farları bir arada bulundurması.
Tek tek swatchlara gelecek olursak...
En üst sıra mat beyaz(penguin) ve mat krem rengi(pancakes) farla başlıyor ki aşırı mantıklı olmuş. Sonra sedefli bej ve pembe farlar geliyor ki benim en sık kullandığım renkler bunlar. Palette ilk sıranın en solundaki iki renk Iced Coffee ve Cuppa tea de mat yapılı harika geçiş renkleri.
Üstten 2.sırada ışıltılı altın ve bakır tonlarıyla başlıyor. Işıltılı farlar müthiş pigmentli ve kalıcı. Özellikle far bazı üstünde müthiş yoğun duruyorlar ve kremsi denebilecek bir yapıdalar. Sol baştan 4.renk olan mixed berries de bu paletin en güzel renklerinden. Sıranın sonundaki Tiramisu ve Peaches de yine harika gölgelendirme renklerinden ve mat yapıdalar. Bu farlarda bir miktar tozutma oluyor ancak bence kabul edilebilir düzeyde. Pigmentasyonları ise müthiş.
3.sıradaki ilk iki far Cloudberry ve pumpkin turuncu tonlu mat farlar özellikle şu sıralar meşhur olan kırmızı-gül kurusu makyajlarda kullanılabilirler. Bunlardan sonra gelen Pine Tree çok müthiş bir haki tonu ve içinde altın rengi simler var. Renk çok yoğun sürümü kolay ve kremsi. 4.sıradaki Petrol rengi Mac'in meşhur duochrome farı Club'a muadil, benzer bir renk wetnwild Comfort zone paletinde de mevcut. Tarif etmek zor ancak kahverengi, bakır, kızıl, mavi gibi çok değişik yansımaları olan güzel bir renk. Bunun hemen solunda yine çok güzel bir geçiş rengi olan Pug geliyor. Sıranın en sonunda ise mat yapılı bir kırmızı olan Danger rengi var.
En alt sıranın ilk rengi yine mat yapıda pembe bir far olan strawberry tweet, ardından 2 adet ışıltılı çok hoş bakır-pembe farlar olan Festive flama ve copper coin gelmiş. Paletin son üç rengi de buğulu göz makyajında kullanılabilecek Urban detay naked matte paletindeki renklere benzer renkler olan mugcake, rosewood ve nightmare. 

İşbirliği far paletleri genel olarak başarısız olurlar. Ama bu palet gerçekten son zamanlarda edindiğim en müthiş paletlerden biri. Özellikle indirim döneminde far severlerin kaçırmaması gereken bir palet olmuş. Renkler hem çeşitli hem kullanışlı hem de yapıları müthiş. Paletin ambalajı sağlam ve şık. Çok severek kullanıyorum.,

Ürünü watsons mağazaları yada watsons online mağazada bulabilirsiniz.

Sevgiler
ASUDE

2 comments:

the creation of beauty is art. said...

This palette looks really beautiful! That forest green eyeshadow shade in particular caught my eye. Such a gorgeous colour!
the-creationofbeauty.blogspot.com

audrey said...

harika bir palet :-))