Monday, May 7, 2018

GoldenRose Metals Koleksiyonu: Metals far, aydınlatıcı ve rujlar

Geçen sene mat modayken bu sene her marka çeşit çeşit metalik bitişli ürün çıkarma yarışına girdiler. Goldenrose metals serisinin ürünlerini ilk çıktıkları zaman görüp merak etmiştim. Ürünleri çeşitli indirimlerde parça parça satın aldım ve sonunda bir sürü ürün elimde birikti. Aslında bayadır kullanmama rağmen yazısı ancak gelebildi. Hadi detaylı inceleyelim.

Goldenrose metals highlighter'larından 111 ivory ve 02 rosegold'u almıştım. Likit formdaki ürünler sünger aplikatörle uygulanıyorlar. Aydınlatıcıların pigmentasyonu hafif, 2-3kat sürerseniz de bayağı kendilerini gösteriyorlar. Metalik bitişten ziyade simli duruşları var. Çoğu simli üründe olduğu gibi gözenekleri belirginleştiriyorlar ancak sevdiğim yanları çıplak tene uygulamasının kolay olması. Cilt makyajı yapmadığım için hafiften bir aydınlatıcı süreyim istediğimde kullanışlı oldular.
Ancak bu tarz ürünleri fondöten üzerine uygulamak biraz zahmetli olabiliyor zira altındaki fondöteni bozma riskleri oluyor.
111 ivory daha belirgin bir fildişi rengi iken 02 rosegold pembemsi olmakla beraber uygulandığında çok da pembe durmayan daha şeffaf ve holografiğe yakın bir yapıda. 
 Farlardan ise seçimim 104 sunkiss, 108 copper dust ve 105 mink'den yana oldu. Farlar özellikle de koyu olanlar yoğun pigmentli. Göz kapağında kolayca sabitleniyor ve akma bulaşma yapmıyorlar. Açık renk olanı tüm göz kapağımda tek başına kullanmayı tercih ediyorum. Koyu renkleri ise göz kapağına uygulayıp bir far fırçasıyla dağıtarak kullandım. Kalıcılıkları ve pratik olmaları sebebiyle sevdim. Ayrıca renkleri de çok beğendim.

Son olarak serinin kalem rujlarını da edindim. 01 ve 10 numaralarını seçtiğim bu kalem rujların uygulaması pratik. Yapıları ne sert ne çok yumuşak ideal kıvamda. Kalıcılık olarak da fena değiller. Yeme-içmeye dayanmasa da simli oldukları için uzun süre varlıklarını belli ediyorlar. 
Aydınlatıcı olarak 02 rosegold ruj olarak da 10 numara kullandım.  
Aydınlatıcı olarak 111 ivory ruj olarak da 01 numarayı kullandım.

GoldenRose metals koleksiyonu ilgimi çektiği kadar başarılıymış. Ancak çoğu üründe olduğu gibi indirimsiz fiyatlarını çok buldum. İndirim dönemlerinde özellikle farlarını denemenizi öneririm.

Sevgiler
ASUDE

2 comments:

мaᖱaмe кoкoş said...

Bakır tonlarını cok sevıyorum gule gule kullan tatlıs .

Unknown said...

Merhaba,
Golden rose'un bu ürünlerini bende çok beğenerek kullanıyorum metals serisi gerçekten çok hoş..metals serisnin ojelerini de tavsiye ederim hepsini alasım geldi https://shop.goldenrose.com.tr/oje