Monday, December 4, 2017

Wet N Wild Yılbaşı seti: Golden Glimmer Set

Gratis geçen hafta birçok markaya ait yılbaşı setleri getirmişti. Sleek ve Wet n Wild'ın setleri benim ilgimi çekti. Aslında almayı hiç düşünmezken Wet n Wild'ın bu setine karşı koyamadım. 
Set 4 adet pigment, 1 adet aydınlatıcı pudra, 2 adet fırçadan oluşuyor. Fiyatı 70tl. İndirim sezonunda bulunur mu ya da setler indirime girer mi bilemiyorum tabii. Set ilginizi çektiyse okumaya devam:)

Çok hoş bir yanar döner ambalajın içinde plastik şeffaf bir bölme içerisinde ürünleri görüyorsunuz. İnternette araştırma yaparken anladım ki bu loose pigmentler ve aydınlatıcı pudra geçen sene yılbaşı için tek tek ürün olarak limitli sayıda üretilmiş. Set yeni gelmiş olmasına rağmen muhtemelen ürünler parça parça geçen sene üretilmiş olan ürünlerden ya da aynı ürünleri bu sene tekrar ürettiler, tam olarak bilemiyorum.
Setin ABD fiyatı 15dolar, ülkemizde de 70tl makul bir fiyatlandırma olmuş. 
 Setteki 4 pigmentin de rengi çok güzel ve aydınlatıcı gold bar olarak geçen minik pudra görseliyle insanı cezbediyor.
Megaglo Highlighting Gold Bar palet: Minik bir pudra olsa da görsel olarak çok güzel duruyor. Minik sağlam plastikten ambalajının içerisinde bir de ayna bulunması güzel olmuş.
 En sağda tek başına yıldız dışında kalan alanın swatchını görüyorsunuz.
Ortadaki ise sadece yıldızın olduğu bölgenin swatchı.
En soldaki ise tüm pudranın karıştırıldığında elde edilen sonuç.
Pudra sert yapılı ve pigmentasyonu zayıf. Aydınlatıcı olmaktan çok ışıltılı bir allık olarak iş göreceğini düşünüyorum. Setin içinden çıkan fan fırça ile kesinlikle ürünü uygulamak mümkün değil. Sadece yoğun bir fırçayla üstünden defalarca geçerek ürünü transfer etmek mümkün olabiliyor. Bu pudranın seveninin çok olduğunu gördüm ama ben tam olarak ya uygulama yöntemini çözemedim ya da benim kriterlerime uymadı bilemiyorum.
Pigmentler ise gramaj olarak MAC pigmentlere yakın. Kapağın altında şeffaf plastik bir koruma bulunuyor bu korumanın üstündeki tuzluk şeklindeki delikler sayesinde pıt pıt vurarak ürünü kolayca alabiliyorsunuz ve etrafı tozu dumana katma sıkıntısı kalmıyor. Bu plastik korumalı kapak sayesinde kapağın içi her daim temiz kalıyor ürün her yere bulaşmıyor.
Bu tarz ürünleri her zaman iyi bir baz üzerine uygulamak lazım zira uçuş uçuş oldukları için tutacak bir zemin olmayınca ne pigmentlerini verebiliyorlar ne de kalıcı oluyorlar.
Ben bu farları Sephora Glitter baz üzerine sentetik bir fırça ile uyguladığımda çok çok güzel pigment elde ettim ve kalıcılığı da muazzam oldu.
Setin içinden çıkan far fırçası bu pigmenti uygulamak için doğru bir fırça. Far setlerinden çıkan o beğenmediğimiz sentetik fırçalar bu tarz farlarda mucizeler yaratabiliyor.
Wet n Wild Coloricon Loose Pigmentler (bazsız)
Soldan sağa: Kung Fu Lightning, Dom&Cherry on top, Heart of rose gold, Ride on my copper 
Wet n Wild Coloricon Loose pigmentler (ıslak)

Kung Fu Lightning serinin en açık rengi. Baz üstünde bile gözde pek belli olmadı. Ben de çok hafif bir aydınlatma istediğim günlerde cildime uygulayarak belli belirsiz bir ışıltı katıyorum yüzüme.
Dom&Cherry on top: müthiş bir altın rengi.
Heart of rose gold: tam is mine yakışır bir rose-gold
Ride my copper: canlı bir bakır rengi.

Pigmentleri çok çok sevdim. Baz üzerinde müthiş duruyorlar ve ambalajları da çok güzel. Aydınlatıcı pudra beklediğim gibi çıkmasa da sırf pigmentler için bile alınabilecek ya da makyaj sever bir arkadaşınıza hediye edebileceğiniz güzel bir set olmuş.

Sevgiler
ASUDE

3 comments:

audrey said...

çok şekerler özellikle gold bar aydınlatıcı ama birbirine çok benziyor renkleri sanki gördüm de almadım henüz :-)) bakalım yılbaşına kadar dayanabilecekmiyim .-)) güle güle kullan..

larcencielblog said...

Pigmentler bazla şahane olmuş, ama aydınlatıcı beni de hayal kırıklığına uğrattı! Güle güle kullan Asude'cim, öperim!

Balbocegi ile Kozmetik said...

Ay o aydınlatıcının güzelliğine bayılmıştım. Pigmentleri çok sevsem de devamlı kullanamadığım için çok almaya yanaşamıyorum:)