Sunday, November 26, 2017

Zoeva Cocoa Blend Far Paleti

Hazır far paletlerini yorumlamaya başlamışken bugün de sizlerle Zoeva markasına ait popüler bir palet olan Cocoa Blend'i paylaşmak istiyorum. Zoeva bir Alman markası. Henüz ülkemizde satışı bulunmuyor. İnstagram hesaplarından ya da yurtdışından gelen eş-dost-akrabadan sipariş edilebilir. Ben kendi paletimi instagramdan Dupdurushop hesabından almıştım.

Son yıllarda far paletlerinin yıldızı olan kahverengi- kızıl tonların hakim olduğu bir far paleti bu. Karton ama sağlam hissettiren mıknatıslı bir palet olan Cocoa Blend'in içinde ayna bulunmuyor. 
Mat ve sedefli farların kombinasyonundan oluşuyor. Her bir far 1,5gr boyutunda ve toplam 10 adet far bulunuyor.  
İlk sıra sırasıyla Bitter Sweet, Sweeter End, Warm Notes, Subtle Blend, Beans are White isimli farlardan oluşuyor.
Bitter Sweet kaş altı için çok güzel ve yumuşak yapılı bol pigmentli bir açık bej rengi. Sweeter end sedefli bir kirli bej ve tüm göz kapağında güzel duran bir renk. Paletin en iddialı rengi Warm notes bordo-gül kurusu arası çok pigmentli çok kolay sürülen bir renk. 
Alt sırada sırasıyla Pure Ganache, Sustitute for love, Freshly Toasted, Infusion ve Delicate Acidity bulunuyor. Bu sırada kullanmadığım tek renk koyu ve simli bir renk olan Infusion. Bu sıradaki mat renkler müthiş geçiş renkleri ve uğraşılmış bir göz makyajında katlantı bölgesinde çok iyi iş çıkarıyorlar.

Sıcak tonlarda sonbahar ve kış sezonuna çok yakışacak renklere sahip olan bu paletin farlarının pigmentasyonları ve dağıtılabilirlikleri de müthiş. Far bazıyla tüm gün kalıcı olan bu farlarda tozutma problemi de yok denecek kadar az. 

Bu da çok sevdiğim bir paletim. Elimizdeki far paletlerine bakıp aynı renkleri tekrar tekrar almaktan vazgeçmemiz lazım aslında:) Ama hobi işte diyip geçiyorum şimdilik:)

Sizin farda takmış oluğunuz bir renk var mı? Aynı rengin onlarca tonunu aldığınız oluyor mu?

Sevgiler
ASUDE

2 comments:

Andrijana said...

Hi! I see that you have a fantastic blog! I really like your design and that's how you write :) I like to be in touch with so great and inspirational blogs. That's why I wanted to ask follow for follow?

https://makeupislovee.blogspot.rs/

larcencielblog said...

Ben de bu sıcak tonlu paletleri almaktan vazgeçemiyorum resmen! Hepsinde gözüm var :) Fakat Cocoa Blend'in yeri bende ayrıdır. Bir tek bu paletim olsun yeter aslında, öyle seviyorum kendisini :) Güle güle kullan Asude'cim!