Thursday, November 30, 2017

The Balm Overshadow Göz Farları

TheBalm'ın yine çok sevdiğim ürünlerinden bir seriyle burdayım! Overshadow adı üstünde far üstüne kullanılmak üzere tasarlanmış bir ürün olsa da ışıltılı makyaj severler tek başına far olarak da kullanabilirler. Bendeki üç rengini beraber inceleyelim...


Minik plastik çevirmeli kapaklı ambalajda gelen farlar tuzluk gibi delikli bir kutuda olduğu için kapağa bol bol dökülüyor. Tüm pigmentler gibi tozutma ve uçuşma problemi var. Pigmentlerden farklı olarak pigmentasyonları -özellikle de açık renklerin- çok az. Zaten aslında üretim amaçları da tek başına far olarak kullanılmak değil de makyajın üstüne ışıltı katmak. Hepsinin yapısı çok ince ve transparan. Tek başına renk elde etmek yada kalıcılık sağlamak mümkün değil ancak Sephore Glitter baz tarzı yapışkan bir baz üstünde tek başına da pigmentli ve yoğun durabiliyor.
No money no honey, toz pembe yansımaları olan çok hoş bir ışıltı. 
Work is overrated, daha lilaya kaçan ama yine açık bej gibi duran bir far.
You buy I fly ise tek başına da far olarak kullanıbilecek kadar pigmentli bir bakır rengi. 

Işıltı sever birisi olarak bu farlarımı da seviyorum. Ancak pigment sevmiyorsanız hele de sırf ışıltı için ek ürünlerle uğraşamam diyorsanız bu ürünü pas geçiniz:) Zira yeni çıkan likit ışıltılı farlar hem daha yoğun ışıltı veriyorlar hem de daha zahmetsiz ve kalıcı uygulama sağlıyorlar. Golden Rose metals koleksiyonu farları yazım için tık tık!

Sevgiler
ASUDE

3 comments:

larcencielblog said...

Pigmentleri çok seviyorum fakat gerçekten kullanması çok zor geliyor. Yine de, günlük kullanmak için değil de, özel zamanlarda elimin altında olsun diye almıştım vaktiyle bir kaç tane. Bu farlardan ise No MOney No Honey rengi çok tatlı! Güle güle kullan canım, öperim!

audrey said...

renkler süper ama kullanmak zor bunları bir tane almıştım kullanamadım hediye ettim..

Balbocegi ile Kozmetik said...

No money no honey ile Work is overrated'a bayıldım. Alsam mı diye düşünüp " aman elinde pigmentler var" diyip her defasında vazgeçiyorum:)