Wednesday, November 22, 2017

Maybelline Burgundy Bar Far Paleti

Ülkemize gelir gelmez aklıma düşen Maybelline markasının Burgundy Bar far paletini kısa bir süre önce satın aldım. Aldıktan sonra da bol bol kullandım. Sezonun favori renklerinden oluşması ve uygun fiyatıyla çok tercih edilen bu far paletini buradan da paylaşmak istedim.

Göz makyajında bordo-kahve tonlarını kumral ve esmerlere çok yakıştırıyorum. Kahverengi-ela-yeşil gözleri gerçekten çok hoş gösterdiğine inandığım bu renklerin kullanıldığı bu palet toplamda 12 adet fardan oluşuyor. İndirimsiz fiyatı 47tl olan bu paleti sık sık yapılan indirimlerle 25tl civarında almak mümkün.

Sağ baştaki altlı üstlü iki renk dışında paletin tamamı sedefli renklerden oluşuyor.
Farların yapıları yumuşak ve çok pigmentli. Fırçayla sürerken tozutma problemi olsa da çok ciddi boyutta değil. Farlar renklerini güzel veriyorlar ancak kalıcılık için altına far bazı sürmek şart zira gün içinde renkler solup silikleşebiliyor. 
İlk sıradaki farların görünümü bu şekilde. En sağdaki mat far dışındakiler gayet yoğun pigmentli ve kolay uygulanıyorlar. En sevdiklerim ise 2. ,3. ve 4. sıradaki renkler.
İkinci sıradaki renkler ise daha bordo ağırlıklı. Yine mat far pek başarılı değil. Bu sıradaki favori renklerim ise sağdan 2., 3., 4. ve 5. renk. En baştaki simli farın da rengi güzel olmasına rağmen fazla simli bulduğum için elim pek gitmiyor. Ancak bence bu sıradaki bordo-mor tonları efsane olmuş:)

İndirimli fiyatında kesinlikle parasının karşılığını veren güzel bir sonbahar paleti olduğunu düşünüyorum. Daha önce aldığım The Blushed Nudes paletinin yazısını şuradan okuyabilirsiniz.
İkisinin arasında bu paleti mevsimsel olarak ve renkleri yüzünden daha çok sevdim.

Sizin Maybelline far paletlerinden en sevdiğiniz hangisi?

Sevgiler
ASUDE

3 comments:

larcencielblog said...

Ben de haftaya yazısını yazacağım bu paletin :) Kesinlikle favorim Burgundy Bar oldu. Diğer paletlerin yapısıyla alakası yok, harika iş çıkarmışlar ve bayılarak kullanıyorum :) Sen de güle güle kullan Asude'cim, öperim!

audrey said...

renkler çok hoş hele o alt sıra harika tabi ama o kadar çok benzer renkte far aldım ki bir dur dedim artık kendime .-))) güle güle kullan...

wishingbeauty blog said...

Elimde birsürü palet olduğundan ötürü almamıştım ama renkler efsaneymiş.Bir sonraki indirimde alacağım sanki:) G