Tuesday, November 21, 2017

Makeup Revolution Sugar&Spice Allık Paleti

Makeup Revolution bir ingiliz drugstore markası. Ülkemize ise yeni geldi ve Watsons'larda satışa sunuldu. Ben bu markanın ürünleriyle ilk olarak instagramda @dupdurushop vasıtasıyla tanışmıştım. Çoğu ürününü ise İngiltere'ye gittiğimde Superdrug'dan satın aldım. Ultra Blush Palette Sugar&Spice da Londra'dan aldığım bir paletti. 
Şimdilerde ülkemizde de rahatlıkla bulunabildiği için benim deneyimlerimi paylaşmak istedim. 

Palet 8 adet allıktan oluşuyor. Sert plastikten sağlam bir ambalajı var ve içerisinde tam boy bir ayna mevcut. Sugar&Spice paletindeki renkler pembe tonlarında; daha altın tonlarında olan Golden Sugar isimli paleti ve Hot Spice isimli diğer bir rengi de mevcut.
İçerik olarak çok kaliteli bir marka değil. Hafif talk-mika kokusu alınabiliyor ancak çok çok hafif.
Alt ve üst sıradaki soldan 3 allık mat yapıda. En sağdakilerden üstteki aydınlatıcı, alttaki ise ışıltılı bir pembe allık.
 Üst sıradaki ilk ve ikinci renk (swatchda soldan 1. ve 2.renk) paletin en sevdiğim renkleri. Gülkurusuna bakan çok hoş şeftali-pembe renkler. Mat allıkların diğerleri pembenin barbie pembesinden, şeftali rengine doğru kayan renkleri ve onlar da çok pigmentliler. 
Aydınlatıcı pembe-gümüş yansımalı bol ışıltılı bir aydınlatıcı ki kusurları belli edecek cinsten olmasına rağmen rengi müthiş.
Alt sağ köşedeki tatlı pembe simli allık ise her markada bulunabilecek bir allık.
Allık fırçasıyla uygulama yapıldığında gayet pigmentli ve kolay dağıtılabilen bu allıkların kalıcılıkları çok yüksek değil. Gün içinde tazelemek gerekiyor. Ancak renklerinin güzelliği ve hele de indirimde yakalanırsa fiyatının uygunluğu ile pembe allık severleri mutlu edecek bir palet olduğunu düşünüyorum.
İndirimsiz fiyatı 50tl iken %40 indirimle İngiltere'den bile uyguna alınabilecek bir palet:)

Sevgiler
ASUDE

3 comments:

the creation of beauty is art. said...

Oooh those blushes look gorgeous! Especially that super shimmery one.
the-creationofbeauty.blogspot.com

audrey said...

ben de yurt dışından baya bir alışveriş yapmıştım bu markadan ama artık döviz kurları yüzünden iyice zorlaştı alışveriş.. Waysons'dan da fortune favors'ı aldım İngiltereden alacağımdan çok daha ucuza geldi bence.. :-))

larcencielblog said...

Allık paletlerini çok az kullanabildiğim için bunlara bakmadım; ama, o çok sevdiğn iki renk ve aydınlatıcı çok hoş gerçekten. Bence revolution allık-aydınlatıcı-bronzerdan oluşan böyle çoklu paletler de yapmalı (belki vardır da bilmiyorumdur). Güle güle kullan Asude'cim, sevgiler!