Saturday, November 25, 2017

Makeup Revolution Fortune Favors The Brave Far Paleti

Makeup Revolution markasının British Beauty Blogger ile işbirliği sonucunda piyasaya sürülen Fortune Favors The Brave far paletinde uzun zamandır gözüm vardı. Watsons'daki stokları ilk indirimde hızla tükenince üzülmüştüm. Neyse ki bu dönem sürekli indirime girdikleri için sonunda yakaladım ve online olarak satın aldım. Bir süredir kullandığım bu paleti tüm stoklar erimeden sizlerle paylaşmak istiyorum.

%50 indirimle 32tl civarı bir fiyata aldığım bu palet çok şık altın rengi sert plastik bir ambalaja sahip. İçerisinde tam boy bir ayna var. 

Tam 30 adet fardan oluşan paletin toplam far gramajı 16gr yani farların boyutları çok minik, yaklaşık 25kr büyüklüğünde. Ancak benim gibi far bitiremeyenler için bu durum bence gayet iyi olmuş en azından bitme şansı var. 
Paletin içinde bejden pembeye, altın renginden kahveye, maviden yeşile ve mora kadar uzanan çok geniş bir renk skalasında far bulunuyor. Hepsi de göz makyajında kullanılabilecek mantıklı renkler. 

Pressed yani sıkıştırılmış ve baked yani fırınlanmış iki farklı tip far kullanılmış. Bu iki farklı yapının içerikleri de farklı ve ambalaj üstünde tam içerik bilgisi mevcut.
Farlar mat, simli ve sedefli bitişlere sahipler.

Farların bulunduğu tarafta far isimleri yazmıyor. Eğer üstündeki şeffaf koruyucuyu atmazsanız farların isimlerini her daim görmeniz mümkün. 
 Çoğu uygun fiyatlı far paletine göre ilgimi çeken en belirgin fark mat farların başarısı oldu. Gerçekten paletteki çoğu renk hakkını veriyor. Kol üzerinde swatchlarda bazı renkler zorlasa da gözdeki performansları çok çok iyi. Ben tüm far uygulamalarımı far bazı üzerine yapıyorum. Farlar baz üzerinde yoğun pigmentli ve tüm gün kalıcılar.
 Glimmer, Buffer, Peachy, Hope, Fortune, Skylight, Transformer, Midnight rainbow
Sırasıyla ilk sıranın farları. Buffer ve Peachy bu sırada pigmentasyonu en zayıf farlar. Ancak onlar bile baz üstünde biraz çaba gösterilirse güzel iş çıkarıyorlar. Yine sıranın sonundaki midnight rainbow için de aynı durum geçerli, onu da sephora glitter baz üzerinde kullandığımda müthiş durdu!
İkinci sırada sırasıyla Ice Cloud, Golden Coins, Cashmere, Tip Top, Yes Please, Green Machine ve Smoothie renkleri var. Bu sıradaki en başarısız renk Smoothie. Diğerleri, özellikle Golden coins, Yes please ve green machine i çok sevdim. 
3. sırada Caffeine Fix, Latte, Pik Diamond, Creme, Drama Queen, Lonely Planet ve Blacqua renkleri var. Caffeine Fix, Latte ve Creme her türlü makyajın olmazsa olmazı renkler ve mat yapılarına rağmen çok başarılılar. Bu sıradaki Pink Diamond rengi simli yapısıyla tek başına başarılı olmasa da glitter baz üstünde o da efsane duruyor. Ayrıca en sondaki mat siyah Blacqua'da bir çok high end markanın bile beceremediği güzellikte bir yapıda. 
Son sırada sırasıyla Soft, New World, Favour, Sunset Hour, Super Gold, Winning, Brave ve The Revolution renkleri var. Soft'un renk vermesi için birkaç kez üstünden geçmek gerekiyor ama far bazı sabitlemek için süper bir far. New world pigmentli bir far değil ama sim olarak gayet yoğun ve ışıltısı güzel. Yine bu sıradaki koyu farlar da benim beğenimi kazanmayı başardı. 
Paletteki en az pigmentli ya da yoğun simli farları Sephora Glitter baz üzerine uyguladığımda elde ettiğim yoğunluk ve ışıltıdan çok memnun kaldım.

Bu kadar kullanışlı rengin ve güzel yapının bir arada olması beni çok memnun etti. Çoğunlukla paletlerdeki bazı renklere insan hiç dokunmaz ama bu palet bence tüm renkleriyle kullanılabilecek bir ürün olmuş.

Özellikle indirimde far severlerin kaçırmaması gereken bu koleksiyon ürününü aldığım için gayet mutluyum.

Siz bu palet hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sevgiler
ASUDE

1 comment:

Unknown said...

E bu çok iyimiş=)