Sunday, November 19, 2017

MAC Snowball Koleksiyonu It's Snowing Far

Mac cosmetics'in çıkardığı yılbaşı koleksiyonu Snowball henüz satışa çıkmadan popüler oldu. Gerek ambalajının güzelliği gerekse de ışıl ışıl ürünleri ile merak konusu olan bu koleksiyon şimdi mağazalarda ve online'da satışta. Hal böyle olunca ben de Mac mavibahçe mağazasına uğrayıp koleksiyonu inceledim. Aydınlatıcı pudraları ve rujlarından da ilgimi çeken ürünler olmasına rağmen fiyatlarının yüksekliğinden dolayı en çok ilgimi çeken ürünü almaya karar verdim:) It's snowing isimli far bugünkü yazımın konuğu.

Yeni koleksiyondaki tekli farlar Extradimension serisine ait yanar-dönerli diye tabir edilebilecek ışıltılı ancak asla iri simli olmayan farlardan. 

Aslında extradimension serisinden başka farlarım da var. Bu yeni koleksiyondaki farların renklerinin ve yansımalarının güzelliğine rağmen elimdeki diğer extradimension farlar daha yoğun pigmentli ve rengini daha çok belli ediyorlar. 

It's snowing rengi hoş bir rose-gold yani pembemsi ancak altın-bakır yansımaları olan tarifi zor bir renk. Bazsız uygulandığında renkten çok metalik etkisini görüyorsunuz. Bu tarz farlar için Sephora ya da Too faced'in glitter bazlarını kullanmak hem rengin yoğunluğunu arttırmanızı hem de kalıcı olmasını sağlıyor. Ben de o şekilde swatchladım. Aşağıda göreceğiniz gibi baz kullandığımda pandaki renge çok daha yakın bir sonuç aldım.  
Farın yapısı ne sert ne yumuşak, orta karar ve tozutma problemi yok. Rengi çok güzel olsa da göz kapağında o rengi yakalamak için tekrar tekrar üstünden geçmek ya da glitter baz uygulamak gerekiyor ki bu kadar pahalı bir fardan daha iyi bir performans beklerdim.
Yine de koleksiyonluk güzel bir ürün olduğunu ancak alınmasa da olabilir bir far olduğunu düşünüyorum.

Siz MAC snowball koleksiyonundan hangi ürünleri aldınız ya da merak ediyorsunuz?

Farı incelemek için tık tık!

Sevgiler
ASUDE

4 comments:

sevda s. said...

Koleksiyonu yakından inceleyemedim ama sende ki farın rengine bayıldım. Güle güle kullan :)

the creation of beauty is art. said...

That is so gorgeous! I love the snowflake print on top.
the-creationofbeauty.blogspot.com

larcencielblog said...

Koleksiyon görselleri nete düşmeye başladığında benim de aklıma bu renk takılmıştı. Çok da güzel bir renk; ama dediğin gibi, insan az daha pigmentli olsun, uğraştırmasın istiyor. Krem bir farın üstünde de hoş durabilir bence :) Güle güle kullan, öperim çok!

evremedusa said...

Sevda, beğenmene çok sevindim:)
Shannon, that print is lovely right:)?
Başakcım krem far üstüne denemek aklıma gelmemişti yarın bir bakayım:) tavsiyen için çok saol