Saturday, November 18, 2017

Absolute New York Pure Metal Veil Gözfarları

Absolute New York markası Gratis mağazalarında yeni satılmaya başlanan bir marka. Uzun süredir kozmetik ile ilgili haberleri takip edemediğim için ve fazlaca mağaza gezmediğimden bu markanın Gosh'un yerine geldiğini yeni öğrendim. Gosh'un gitmesine üzüldüm, bu markayla ilgili ise pek bir bilgim yok ancak merak edip aldığım ürünleri sizinle paylaşmak istiyorum.

Pure Metal Veil göz farları standı ilk gördüğümde ilgimi çekmişti. Malum metalik far modası son hız devam ederken bu iki rengi satın aldım. 
Farların sünger bir aplikatörü var ve yoğun kremsi yapıdalar. Dağıtıldıkça renk ve sim yoğunluğu azalıyor. Dağıtmadan da kullanmak mümkün ancak o şekilde kullanılacaksa kuruyup bulaşmaması için beklemek gerekli. Göz bebeğimin tam üstüne açık rengini bolca sürüp biraz kuruyunca üstüne toz bir parlak far sürerek kullandığımda çok beğendim. Tek başına sürüp dağıttığımda da gözlere aydınlık bir görüntü vermede başarılı. Sabitlendikten sonra solmuyor ancak yanlışlıkla gözlere dokunulursa simler etrafa bulaşıyor.

 Champagne: Soldaki renk Champagne adında çok hoş bir sedefli bej. İçerisinde minik somon yansımalar var. 
Jeweled Jawa: Çok güzel birkahverengi içerisinde yine yoğun ışıltı bulunuyor.
Bu tarz krem ışıltılı farların kullanımları herkese göre olmayabilir. Toz farlar gibi fırçayla uygulamak çok da mümkün değil. O yüzden pratik parmakla yapılan makyajlarda ya da metalik etkiyi arttırmak istediğiniz makyajlarda toz farın altına kullanılabilir. 

Daha önceki yazımda bahsettiğim Golden Rose Metals serisinin metalik farları daha sıvı kıvamlı ve gramaj olarak daha fazla. Bu farlar ise daha krem yapılı bu yüzden tek başına daha yoğun bir renk elde edebiliyorsunuz. İki seri de sabitlenince gün boyu kalıcı oluyor.

Ben bu tarz farları çok seviyorum ve indirimde şans verilebilir diye düşünüyorum.

Sevgiler
ASUDE

2 comments:

the creation of beauty is art. said...

Oh wow! Those look so pigmented and shimmery. Definitely great for the holiday season.
the-creationofbeauty.blogspot.com

larcencielblog said...

Bend e ilk yaptıkları indirimde Copper Glitz rengini alıp bayılmıştım. Yapı ve kalıcılık olarak çok güzel bir ürün! Senin aldığın renkler de bir harikaymış! Güle güle kullan, sevgiler!