Friday, April 14, 2017

NYX Bright Idea Aydınlatıcı Lavender Dust

Aydınlatıcı çılgınlığımızın sonu gelmeyecek gibi gözüküyor. Hal böyle olunca stik formundaki aydınlatıcılarımdan biri olan NYX Bright Idea Illuminating Stick aydınlatıcım hakkındaki tecrübelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. 

Tombul ve kısa bir stik şeklindeki ürün arkadan çevirmeli mekanizması sayesinde yükseltilebiliyor. Kapağındaki renk ile birebir benzer bir renge sahip bir ürün içerisinden çıkıyor. Aslında bu ürün NYX cosmetics web sitesinde allık segmentinde ve birçok renk seçeneğiyle karşımıza çıkıyor. Toplam 8 farklı rengi var. Bazıları bronz tonlu, bazıları ise tam allık kıvamında olan renkler. Bendeki ise son zamanlarda çok popüler olan lila yansımalı olan bir renk, ismi de Lavender Dust.
Fiyatı 32tl. Yine muadili olan Loreal, Max factor tarzı markaların benzer ürünleriyle yakın fiyatta ve bence makul bir fiyat.
Yapısı stik ürünlerin çoğundaki gibi kremsi ve çok hafif değil. Rengi müthiş bir gümüş-lavanta ve yansımaları çok güzel gözüküyor. Ben tek başına uyguladığımda yüzümdeki duruşuna bayılıyorum. Ancak stik formu ve kremsi yapısı fondöten üzerinde dağıtılmasında ciddi sıkıntı yaratıyor. Stikten direkt uygulamaya çalıştığınızda fondöteni sağa sola kaydırıyor ve görüntüyü çamurlaştırıyor.
Eğer fondöten üstüne uygulayacaksanız ıslak beauty blender ya da parmak kullanmak en doğrusu ancak fondöten üstünde en başarılı duran aydınlatıcılar bence likit ya da toz formunda olanlar.

Cildinizde fazla kusur yoksa günlük makyaja müthiş bir ışıltı katacağını düşündüğüm stik aydınlatıcıyı benim gibi fondötenle uygulamak isteyenler biraz daha düşünsün derim:)

Sevgiler
ASUDE

NYX nerde bulunur?
NYX cosmetics web sitesi
NYX mağazaları 
Seçili Boynerler

2 comments:

audrey said...

bunu hiç görmemiştim ben ama harika duruyor..

Ice Goddhez Blog said...

Hmmm seems like a great product to try, my dear! Thanks for sharing!

♥ Chai Chen ♥ @chenmeicai
☆*。˚˚http://chenmeicai.blogspot.com˚˚。*☆

ⓛ ⓞ ⓥ ⓔ ✰Recent Posts✰
✨ [TRAVEL] 12 Beautiful Churches in Manila for Visita Iglesia & Translacion Holy Week Philippines 2017
✨ [FOOD] Ultimate Taste Test: Super Scoops Premium Vegan Ice Cream VLOG
✨ [LIFESTYLE] Can You Ditch Shampoo? #TakeAShowerWithUs with Hairstory New Wash
✨ [TECH] Why Oppo F1s is the Best Camera Phone to Capture Summer #OOTD Photos