Sunday, April 30, 2017

Essence My Must Haves Palet

Kendi paletini kendin yap tarzı ürünler ve paletler birçok markada bulunuyor. Ülkemizde genelde MAC gibi daha yüksek fiyatlı markalarda böyle paletler oluşturulabilse de geçtiğimiz aylarda Essence markası da mini bir 4'lü göz farı paletiyle bu konsepti ilk defa çok uygun fiyata sunmuş oldu. 
Hal böyle olunca çoğumuz sırf meraktan da olsa kendi paletlerimizi yaptık. Bugün sizlere benim oluşturduğum paleti ve farları göstermek istiyorum.

Öncelikle palet içerisinde 4 tane boşluğu olan boş bir halde satılıyor. Refill farlardan tek tek satın alıp mekanik bir şekilde mekanizmaya oturtuyorsunuz (mıknatıslı değil). Paletin plastiği orta-düşük kalitede (e fiyatı da zaten çok uygun). Farlarda renk ve yapı seçeneği fazla. Genelde uygun fiyatlı markalar mat far konusunda çok başarılı olmuyorlar o yüzden seçtiğim tüm farlar sedefli-simli yapıda olanlardan oldu. 
 Soldan sağa sırasıyla farlar; 01 go goldie!, 11 stay in coral bay, 06 raspberry frosting, 19 steel the show
01 go goldie! panda durduğundan daha beyaz duran sedefli bej bir renk. Bol ışıltılı far sevenler için güzel bir baz renk olabileceği gibi aydınlatıcı olarak da kullanılabilir. Yapısı çok yumuşak ve kremsi değil ancak ortalama bir far.
11 stay in coral bay yine tozutan bir far ancak rengi çok hoş bir somon ayrıca far bazıyla da güzel pigmentini verdiği için ve  aşırı simli olmadığı için sevdiğim bir far oldu.
06 raspberry frosting üstteki fotoğrafta fark edebileceğiniz üzere üstünde ince metalik bir sim tabakası bulunan bu pembe fardaki metalik kısım sadece üst tabakda bulunuyor ve altında diğer farlara benzer sedefli bir bebek pembesi far var. Yapı olarak diğer ikisine benzese de rengini çok sevdim.
19 steel the show gri-kahve müthiş bir renk. Yapı olarak diğerlerinden daha pigmentli ve daha kolay dağıtılabilir yapıda. Yansımaları ve pigmentasyonunu çok sevdim. Tek başına da alınabilir.

Farlar 5,50tl ve palet de sanırım 9,90tl idi. Yani benim gibi deney yapmayı sevenler için alınabilecek uygun fiyatlı bir alternatif. Ben Essence yeni birşey çıkardığında denemeyi sevenlerdenim. O yüzden paletimi sevdim ancak olmazsa olmaz ya da süper başarılı diyemem. Verdiğiniz paranın karşılığını aldığınız eğlenceli bir sistem:)

Siz palet yaptınız mı? Hangi rengi önerirsiniz?

Sevgiler
ASUDE
@evremedusa


3 comments:

evintekkizimona said...

gri ve turuncu olan renklere bAAYILDIM

audrey said...

gerçekten fiyatlarına göre çok başarılı farlar rossmann'da baktım ama performansları çok değişikti ve karar verip alamadım.. güle güle kullan..

Anonymous said...

Çokgüzel