Saturday, April 1, 2017

Essence Göz Kalemlerim

Uygun fiyatlı göz kalemlerinde ilk tercihim Essence markasına ait olanlar çoğu kalemi 7-8tl ve bir çok renk seçeneği mevcut. Elimdeki Essence kalemleri bir araya getirip almak isteyenler için bir fikir olması için paylaşmak istedim. Benim tercihim çoğunlukla Longlasting serisinin asansörlü kalemlerinden yana olmuş, bir sürü rengini almışım. Bakalım renkler ve yapılar nasıl?

Extreme Lasting serisi daha yeni serilerden birisi. Normal kalem gibi kalemtraşla açılabilen bir formda. Bende 06 silky nude, 05 rockin' taupe ve 03 midnight sky renkleri mevcut. Üstünde ultra yumuşak, kolayca kayabilen ve anında renk veren uzun süre kalıcı ve waterproof olduğu yazıyor.
Gerçekten de kalemler oldukça yumuşak ve bir kez sabitlendikten sonra (yaklaşık yarım dakika sürüyor bu süre) yerinden oynamıyor. 
Benim göz içimde kesinlikle hiçbir kalem 8 saat akmadan kalmıyor o yüzden nude renkler dışında gözümün içinde test etmiyorum ama alt kirpik diplerinde performansları gayet başarılı.
05 rockin' taupe çok hoş bir renk olsa da göz kalemi olarak kendini hiç belli etmiyor o yüzden far olarak kullanılabilir.
03 midnight sky ise adına yakışır siyah bir baz üstünde mavi-gri yanar dönerli çok güzel bir renk. Yine far olarak da kullanılabilir.
Long Lasting serisi benim çok sevdiğim bir seri. Fiyat/performans açısından çok çok iyi bir ürün. Asansörlü olması kullanım kolaylığı sağlıyor. Yine serinin vaadleri super yumuşak göz kalemiyle hassas bir uygulama sağlaması ve kalıcı olması. Bu vaadlerini bence başarıyla yerine getiriyor.
Bendeki çoğu rengi eski seriden yani Essence ambalajda ufak bir değişiklik yaparak longlasting yazısını ve amblemin yerini değiştirmiş. Yeni seri ve eski seriden aynı renkler olan 12 numara I have a green'i karşılaştırdığımda eski serinin pigmentasyon açısından çok daha başarılı olduğunu gördüm. Belki de bana öyle denk geldi ama yapı da biraz değişmiş gibi.
25 Say Highlight en başarılı bulduğum nude kalemlerden biri. Uzun süre kalıcı ve çok doğal duruyor.
05 C'est La Vie! en sevdiğim gümüşlerden. Böyle bir gümüş rengi kalem bulmak oldukça zor. Gayet yumuşak ve pigmentli. Gece makyajında kirpik diplerinde efsane duruyor:)
12 I have a Green Simli bir koyu yeşil. Kahve gözlere çok yakıştırdığım yeşilin çok güzel bir tonu yanında yıldız olan ise yeni seri aynı renk. Ve çok daha silik gözüküyor.
17 Tu-tu-Touquoise çok canlı ve yaz mevsimini bağıran bir mavi. Bazıları için çok iddialı olsa da benim çok çok beğendiğim ve benzeri zor bulunacak bir kalem.
18 Berry Merry nude göz makyajıyla müthiş giden bir mürdüm rengi. Yine bayıldığım bir kalem.
Essence Gel göz kalemi 01 Balck Blaze simsiyah ve yumuşak olmasına rağmen kalıcı göz kalemi arayanlara bence en iyi uygun fiyatlı alternatif. Çok yoğun bir siyah olmasına rağmen çok kolayca yumuşacık bir uygulama sağlıyor. Gel serisi asansörsüz bir seri ama yapıları çok çok güzel. Diğer renklerine de bakacağım!
Superfine Waterproof eyeliner pen ise beğenmediğim bir ürün oldu. Piyasada onca çok başarılı eyeliner varken kimse üstünden iki-üç kez geçmek zorunda kalacağı bir ürünle uğraşmak istemez.
Essence göz kalemlerim bir kaç eksikle bu kadar. Açıkçası Gel ve Longlasting serisine bayıldığımı söyleyebilirim. Ne zaman farklı bir göz kalemi görsem Essence standında hemen almak istiyorum. Çünkü cidden çok uygun fiyatlılar. Renk ve yapıları da çok çok güzel. 

Umarım bu yazı faydalı olmuştur
Sevgiler
ASUDE
@evremedusa

3 comments:

Świat w kolorze blond said...

great products:) have a sunny day:)
http://www.swiatwkolorzeblond.com/

Madame Keke said...

Renkler harika, ben su an L´Oréal in yeni gel liner larini kullaniyorum. Tavsiye ederim :)

Ice Goddhez Blog said...

Gel types are really cool to have. It does the purpose to stay :)

♥ Chai Chen ♥ @chenmeicai
☆*。˚˚https://chenmeicai.blogspot.com˚˚。*☆

ⓛ ⓞ ⓥ ⓔ ✰Recent Posts✰
✨ [TECH] Why Oppo F1s is the Best Camera Phone to Capture Summer #OOTD Photos
✨ [BEAUTY] Sleek Makeup Matte Me Lippies Review: My Cosplay & Non-Cosplay Looks!
✨ [COSPLAY] Who Will Be The Next Darna? #Darna2017