Thursday, March 9, 2017

W7 Color Me Nude Palet

 Merhaba, far paletlerine olan sevgim sanırım hiç bitmeyecek. Far bitirmek dünyanın en zor şeyi olsa da göz makyajı sevdamdan dolayı hepsini deneyesim var. Urban Decay markasının Naked paletlerine alternatif gösterilen W7 markası ülkemizde EveShop'larda satılmaya başladı biliyorsunuz. Color Me Nude palet ise Naked3 palete muadil gösterilen nude-pembe tonlardan oluşan bir palet. Bakalım içeriği nasıl?

Orta kalınlıkta metal bir kutu içerisinde 12 adet far bulunuyor. İçerik merak edenler için arkadaki içerik bilgisini fotoğrafta görebilirsiniz. W7 uygun fiyatlı bir İngiliz markası ve ürünlerin çoğu birçok kozmetik firması gibi Çin'de üretiliyor.  
Paletin içerisinde farlar siyah bir plastiğe oturtulmuş şekilde duruyor ve 1 adet de süngerli/fırçalı aplikatör bulunuyor. Aşağıda Naked3 paletle yan yana fotoğrafını ekliyorum. Bence hiç benzer değiller. Tabii ki aradaki fiyat uçurumunu da düşünürseniz birebir muadil beklemek de yanlış olur. 
Paletteki farlar oldukça sert yapılı ve özellikle ilk 6 renk yani en açık tonlar oldukça pigmentsizler.  6. renk olan Sun kissed rengi ise açık renklilerin içinde en güzel rengini veren ve uygulaması kolay olan rengi de müthiş olan bir far. Özellikle 2. sıradaki simli pembe far hem tozutması hem de uygulama zorluğu yüzünden paletin en başarısız farı.
Ancak ikinci 6 renkte işler değişiyor. Koyu renklerin pigmentleri şaşırtıcı derecede iyi. Tabii ki yine de yumuşacık bir yapı beklememek lazım. Bahsettiğim şey, fırçayla uyguladığınızda farın rengini elde edebiliyor olmanız. 
*En sağdaki Sun Kissed favorim! 
*Koyu renkleri başarılı buldum

Sonuç olarak fiyatına göre başarılı bulduğum bu palet eğer makyaja fazla bütçe ayırmadan doğal-pembe alt tonlu göz makyajı uygulamak isteyenler için yeterli olacaktır. Ancak bir muadil asla değil. Ya da far yapılarına bayılacağınız bir Sleek far paleti gibi bir pigmentasyon-uygulama beklemeyiniz:)

Bir far sever olarak koyu renklerin ve Sun kissed'in hatrına bu paleti sevdiğimi ve arada kullandığımı belirteyim!

Sevgiler
ASUDE
@evremedusa

NEREDE BULUNUR?
Eve shop mağazaları ve http://www.eveshop.com.tr/Makyaj/Goz-Urunleri/Far/ 'da bulabilirsiniz. Şu an %30 indirim ile 35tl'ye geliyor.2 comments:

Esra Yıldız said...

Harikaymis palet.. ozellikle koyyu tonlara bende vuruldum. Hemen bakicam bu palete

Cailee said...

This looks pretty! a lot of them look quite satiny, so i expect the samey finish will contribute to muddiness upon application. glad i didn't pick this up!