Wednesday, March 29, 2017

Essence Light Up Your Face Palet

 İçerisinde aydınlatıcı bulunan tüm paletlere olan özel ilgim sonucu ve sosyal medyada bir ara resmen fenomen haline gelmesinin de verdiği bir gazla aldığım Essence markasının Light Up Your Face aydınlatıcı paleti hakkındaki fikirlerimi paylaşmak istiyorum.
Essence çok uygun fiyatlı bir marka olduğundan "onu da deneyeyim bunu da deneyeyim" diyerek bir sürü ürününü zaman içerisinde edindim. Çoğu zaman fiyat/performans olarak yeterli buluduğum ürünlerin bazısı biraz daha iyi bazısı biraz daha vasat olabiliyor. Yani biraz riskli bir durum.

 Şeffaf plastikten orta kalitede bir ambalaja sahip olan ürünün en ilgi çekici yanı pudraların üzerinde oluşturulmuş kabartmalı deseni (çok şık gözükmüyor mu?).
 Bu paleti Hourglass pudralarla karşılaştıranlar oldu. Bende Hourglass pudra yok ancak Ambient Lighting Blush Palet diye bir allık paleti var. Onların yapısıyla karşılaştırdığımda en sağdaki pudra çok benzer olmakla beraber Essence çok daha kuru yapılı ve ciltle daha az bütünleşiyor. E tabii fiyat farkını düşünürsek ve ulaşım zorluğunu da hesaba katarsak Essence denenebilecek bir alternatif olabilir.
Ortadaki şampanya rengi aydınlatıcı en sağdaki ise hafif şeftaliye kaçan bir aydınlatıcı. Her üç pudranın da genel problemi tozutma ve ciltle zor bütünleşme. Aynı tozutma problemi yüzünden kalıcılığı da benim gibi karma ciltlerde çok uzun olmayacaktır.
Kısacası güzel ancak bayıldığım bir ürün olmadı kendisi. Hele de bunca güçlü rakibi varken sanırım biraz daha yapısı üstünde çalışmaları gerekiyor.

Sevgiler
ASUDE
@evremedusa

3 comments:

audrey said...

çok şirin ve uygun fiyatlı ama performansı bana da vasat geldi..

the creation of beauty is art. said...

That looks really lovely! Essence has a lot of great products - for a great price!
the-creationofbeauty.blogspot.com

Ice Goddhez Blog said...

Nice colors! I love how these products are easily accessible to us now :) Nice post Evre dear :)

♥ Chai Chen ♥ @chenmeicai
☆*。˚˚https://chenmeicai.blogspot.com˚˚。*☆

ⓛ ⓞ ⓥ ⓔ ✰Recent Posts✰
✨ [TECH] Why Oppo F1s is the Best Camera Phone to Capture Summer #OOTD Photos
✨ [BEAUTY] Sleek Makeup Matte Me Lippies Review: My Cosplay & Non-Cosplay Looks!
✨ [COSPLAY] Who Will Be The Next Darna? #Darna2017