Sunday, March 19, 2017

Biota 59 Elements Makyaj Ürünleri

 Biota 59 elements markasıyla bu yaz tanışmıştım. Biota'nın gönderdiği ilk ürün grubunun blog yazısına şuradan ulaşabilirsiniz. Ürünlere aşina olduğum için ikinci grup ürünü yorumlarken çok beklemedim ve hemen sizlerle paylaşmak istedim. 
Biota markası Bioxcin, Bioder, Bioblas gibi eczanelerden alışkın olduğumuz markaları bünyesinde barındıran bitkisel bir kozmetik markası.
Bitkisellik konusunda bir içerik uzmanı olmadığımı belirteyim ancak doğal demek bence mümkün değil (içerisinde sonuçta talc, mica, bazı ürünlerde paraben türevleri mevcut). Zaten doğal kozmetik diye birşey de bence yok. O konuda da minik tüyolar yakında blogda olacak.
Lafı uzatmadan ürünleri incelemeye geçelim.

 Biota Natural Blush 03 Peach: İçerisinde petrokimya ürünleri, paraben, BHA, formaldehit, EDTA, yapay pigment, parfüm, silikon gibi kimyasalları içermiyor. Ancak Talc ve mica içeriyor. 
Rengi çok güzel bir şeftali. Mat olması, yoğun pigmentli olmasına karşın sizi palyaçoya çevirmeyecek olması gibi çok güzel özellikleri var:) Tozutma problemi olmasına karşın çok rahatsız edici boyutta değil. Dokunulmadığı takdirde kalıcılığı da gayet yüksek. Ben çok beğendim!
 Biota Velvet Lipstick Plum Hug: Kahve alttonlu mürdüm rengi bir ruj. Nemli yapısı ve uygulama kolaylığı ile sevdiğim bir ruj oldu. İçerik olarak Silica, Propilparaben ve Metilparaben içeriyor yani çok da temiz bir içeriği yok. Bunu yazmamın sebebi özellikle bitkisel kozmetik etiketiyle satıldığı için, yoksa aldığımız tüm rujlarda türlü kimyasallar mevcut. Hatta çoğunun içeriğini bile bilmeden kullanıyoruz. Doğallık kısmını bir kenara koyup rutin bir ruj olarak değerlendirdiğimde çok nemli, pigmentli, kalıcı ve rengi çok güzel bir ruj.
 Biota Mineral Eyeshadow 07 Grey: Füme bir baz üstünde gümüş rengi simler bulunan hoş bir far. Pigmentini güzel veriyor ve uygularken göz altına dökülme yapmıyor. Simleri göz kapağında belirgin durmuyor ya da hemen uçuyor. Aşağıda uygulanmış halini görebilirsiniz.
 Biota 3in1 mascara: İçeriği en temiz ürün bu rimel. İçerisinde paraben ve çeşitli koruyucular bulunmuyor. Fırçası kıl yapıda, kirpiklerimi çok güzel kavradı ve kıvırdı. Belirli bir dolgunluk da verdi. Siyahlığını, göz altına dökülmemesini de sevdim. Kısacası gayet başarılı buldum.
 Soldan sağa: Biota dudak kalemi 02 coral, Biota Velvet Lipstick plum hug, Biota Natural Blush 03 peach, Biota Mineral Eyeshadow 07 grey
 Biota Dudak Kalemi 02 Coral
 Biota Velevet Lipstick Plum Hug
Gözlerde Mineral Eyeshadow 07 Grey , 3in1 rimel , 02 Coral dudak kalemi ve 03 Peach allık uygulanmış.

Biota 59 elements ürünlerinden en sevdiğim ürünler allık ve dudak kalemleri. Ürünlerin kutuda satılmaları içerik bilgisine rahat ulaşmayı sağlıyor. Doğallık iddiasından ziyade daha az zararlı kimyasal içermesi ve pigment vericilerin bitkisel kaynaklı olması ile daha zararsız bir kozmetik firması olduğunu düşünüyorum.

Bu arada bu sıralar ten makyajımı çok minimuma indirdim, kaşlar deseniz beklemede. Yani siz bana değil ürünlere odaklanın emi:)

Nereden alınır? http://www.biota59elements.com

Sevgiler
ASUDE
@evremedusa