Tuesday, March 28, 2017

Benefit Girl-a-rama

 Benefit her sezon birbirinden tatlı setler çıkartıyor. Markanın tekli ürünlerine çok meraklı olmasam da bu setlere karşı koyamıyorum:) Benefit Girl-a-rama seti ise içerisinde gerçekten başarılı ürünlerin olduğu süper bir set. Setin içerisinde hepsi mini boy olmak üzere roller lash maskara, ikili far, coralista ve rocketour allık,  porefessional makyaj bazı, benetint ve mini bir fırça bulunuyor. Hadi beraber inceleyelim...

 Metal çok şık bir kutunun içerisindeki bölmelere oturtulmuş şekilde duran ürünleri kutularından çıkarmadan kullanıyorum çünkü paketlemeye bayıldım!
 Benefit They are real mascara olmayan kirpiklerimde fark yaratan nadir rimellerdendi ancak onun tahtını sarsan Roller Lash maskara beni şaşkına çevirdi desem yeridir. Kirpiklerim aslında çok az değil ancak fazla düzler. Roller Lash dipten uca çok güzel kavrıyor ve süper kıvırıyor. Açıkçası bu sene denediğim en iyi maskara ilan ettim kendisini.
 Altta Coralista üstte Rocketour allığı swatchladım. İkisini karıştırıp kullanmak da gayet hoş bir sonuç veriyor. Benefit allıkları gerçekten çok çok başarılı allıklar ancak fiyatları bana göre biraz abartı. O yüzden eğer bir allık canavarı değilseniz böyle setlerdeki allık sizi çok uzun süre idare eder.
 Benetint sanırım Benefit'in en efsanevi ve yenlilikçi ürünlerinden birisi. Minicik oje şişesinde gül kokan akışkan bir sıvı olmasına rağmen özellikle cildiniz problemsizse ve sadece allık kullanıyorsanız yanaklarınıza o tatlı pembeliği verecek ürün budur:) Uygulaması biraz zahmetli, hızla dağıtmazsanız leke gibi duruyor ancak gün boyu kalıcı ve yağlanma-bulaşma vs sıkıntıları da yok. Benim cildim lekeli olduğundan tek başına uygulayamıyorum ve çok sık elim gitmiyor Benetint'e.
 Setteki ikili farın renkleri herkese hitap edebilecek bronz ve bej tonlarında. Farın yanında ilginç bir sünger aplikatör geliyor. Sünger ile far uygulamayı pratik bulmadım ayrıca renk olarak da gölgelendirme yapmaya müsait bir ikili olduğunu sanmıyorum. Ancak her iki far da yumuşak yapılı bol simli ve pigmentli güzel farlar.
Setten son olarak Porefessional makyaj bazı sanırım şimdiye kadar kullandıklarım arasında en sevdiğim baz. Silikonlu yapısıyla gözeneklerin görünümünü azaltıp makyajın kalıcılığını arttırıyor. Setten çıkan deluxe boy da beni çok uzun süre idare eder. Detaylı yazısı burada.
Mini allık fırçası da pek tatlı tam çantaya atmalık!

Sonuç olarak ben bu seti çok başarılı buldum ve sevdim. Benefit'in bu "value set" lerini çok seviyorum. Genellikle ihtiyacımı karşılayacak ürünleri tek ürün fiyatına almış oluyorum. 

Sevgiler
ASUDE
@evremedusa

4 comments:

evintekkizimona said...

Ne güzel bir set öyle

audrey said...

çok şeker bir set ama şu benetint'i de koymasalar çok iyi olurmuş hiç kullanamıyorum onu..

SihirliGünlük said...

Aynen bende onu düşündüm benetint yerine başka bişey koysalarmış :) Ama çok cici mini bi setmiş sevdim

evremedusa said...

Mona, değil mi çok şeker bir set!

İremcim, benetint'i ben de kullanmıyorum elimde 2-3 tane minisi var çekmece ööylece duruyor dediğin gibi keşke başka birşey olsaymış meselaaa whatsup aydınlatıcı:)

SihirliGünlük aynen canım ama setin geri kalanı kullanışlı ve şık:) denemek için ideal