Wednesday, February 22, 2017

Tartelette In Bloom Clay Eyeshadow Palette

Fazla far paleti diye birşey tabii ki yoktur:) Bu mantıkla yola çıktım ve geçen ay bir blog satışından Tarte markasına ait Tartelette in Bloom paleti satın aldım. Tarte markası ülkemizde bulunmuyor. Bu yüzden yurtdışı satış hesaplarından ya da yurtdışına gidenlerden sipariş edilebilir. 
Paletin çok şık ve sağlam bir ambalajı var. İçerisinde kaliteli büyük bir aynası da bulunuyor. Farların boyutları da gayet iyi. Satış fiyatı 46dolar olan bu paletin ikinci eline 100tl ödedim.

 Renklerin hepsi çok sevdiğim renkler. Mat ve sedefli farların kombinasyonu akıllıca yapılmış. Hem baz olabilecek hem de katlantı bölgesinde gölgelendirme amacıyla kullanılabilecek farlar mevcut.
 Paletteki farlar pembe-bordo-kahve-bej far severleri mutlu edecektir. Ben aldığımdan beri Flower Child isimli farı baz olarak, Smarty pants'i gölge bölgesine uygulamayı seviyorum. Sırayla farların swatchlarına bakalım mı?
 Charmer: Mat beyaza yakın bir renk olan charmer kaş altı bölgesi için ideal.
Jetsetter: Çok doğal bir makyajda katlantı bölgesini gölgelendirmek için kullanılabilecek ideal mat bir sütlü kahverengi.
Rocker: Gri-mor-kahve karışımı çok değişik bir sedefli far olan Rocker biraz sert yapılı olsa da fırçayla pigmentini güzel veren ve tarifsiz güzellikte bir renk.
Smokeshow: Mat füme olan bu renk benim çok tercih etmediğim ve iddialı bulduğum bir ton. 
 Flower Child: Paletin en kullanışlı rengi. Tam bir bej ve süper pürüzsüz bir bitiş sağlıyor. Biraz tozutsa da bence tonu müthiş.
Smarty Pants: Pembe tonlu açık kahverengi bu far yine katlantı bölgesinde başarılı bir iş çıkarıyor.
Firecracker: Sedefli kahve-altın yansımalı bu renge cidden bayıldım. Tüm göz kapağımda uygulayıp dağıtıyorum ve işlem tamam!
Activist: Mat koyu kahve bu far uygulamada daha açık renk kalıyor. Bu paletteki ikinci kullanışsız bulduğum renk oldu.
Funny girl: Göz pınarı aydınlatmada joker olan bu farın yapısı sert olsa da pigmentasyonu ve kalıcılığı çok çok iyi. 
Sweetheart: Uçuk pembe olan bu renk çok pigmentli olmadığından elimin pek gitmediği bir renk olsa da hoş bir far olduğu kesin.
Rebel: Paletin en güzel farı! Bordonun çok hoş bir tonu. Hem mat, uygulaması kolay kalıcılığı olaaaay:)
Leader: Koyu renk farlar serisinde tek kullandığım renk olan Leader da çok başarılı!

Sonuç olarak iyi ki almışım dediğim bir palet oldu. Göz kapaklarındaki duruşu tendeki swatchlarından çok daha başarılı:) Far bazıyla kalıcılıkları da çok güzel.
Siz nasıl buldunuz?

ASUDE
@evremedusa

2 comments:

Elif said...

Renkleri çok hoş canım ya bayıldım zevkle okudum yazını. https://tembelprenses.blogspot.com.tr/

Little_Jay said...

i think the colours are a bit plain and boring however i imagine that they looks nice on the eyes :) i love my morphe 35k pallete tho!

little-jay999.blogspot.co.uk