Sunday, February 12, 2017

Models Own Vintage Rose Palet

Merhaba, uzun süredir bloğa vakit ve enerji ayıramadım. Fotoğraf çekmek ve düzenlemek ciddi vakit alıyor ve gün ışığını yakalamam biraz zorlaştı. Ocak ayının başında makyajsaati.com'daki indirimden yararlanarak aldığım Models Own Vintage Rose paleti anlatmak istiyorum. Satış fiyatı 90tl ancak ben %60 indirimle baya uygun bir fiyata almış oldum. Models Own markası bir İngiliz markası olmasına rağmen Londra'da hiç denk gelmedim. Türkiye'de ise bazı Boyner mağazalarında ve makyajsaati.com'da bulmak mümkün. 
Markanın en ilgimi çeken ürünleri far ve allık paletleri. Ten grubu ürünleri nedense pek merak etmediğim için hazır indirimde bulunca bu paleti hemen kaptım. 
Beyaz sağlam plastik ambalajının üstünde yanar-döner yazıyla paletin adı yazıyor. Bu yazılar zamanla silinecek gibi duruyor.
Paletin içinde büyük bir ayna ve çift taraflı bir fırça da bulunuyor.
Tam 10 adet fardan oluşan paletin içindeki renklere beraber bakalım.

 Farların yapıları çok enteresan geldi bana. İlk sıradaki Lily ve Charming isimli farlar büyük simler içeren ışıltılı farlar. Dağıtılması biraz zor olsa da far bazı üstünde güzel duruyorlar.
 3. sıradaki Lace favori rengim. Mürdüm, gül kurusu arasında ve sedefli bir yapıda. Rosebud kolumdaki swatchda pigmentini vermese de ilginç bir şekilde fırça ile uygulamada katlantı bölgesinde müthiş duran bir renk. Üst sıranın son rengi Violetta kremsi yumuşak yapıda çok güzel bir mor tonu. 
Alt sıranın ilk rengi Cameo Lace'den sonraki ikinci favorim. Tam fotoğraftaki gibi çok tatlı bir şeftali-pembesi. Antique palette çok koyu gözükmesine rağmen fuşya renginin çok güzel bir tonu. Harvest çok pigmentli bir far değil. Bouquet ve Timeless'da aynı üst sıradaki Violetta gibi kremsi yapıda ve iyi pigmentli farlar. 

Paleti ilk kullandığınızda pek pigmentsiz gibi dursa da üst tabaka gittikten sonra bu durum düzeliyor. Fırçayla göze uyguladığınızda farlar hakkını veriyorlar. İndirimsiz fiyatı bence pahalı ancak indirimde bulunursa değerlendirilebilecek güzel bir palet.
Models Own'un diğer paleti Barely There'in de değerlendirmesini yakında burada bulabilirsiniz:)
Okuduğunuz için teşekkürler
Sevgiler
ASUDE
@evremedusa

1 comment:

Unknown said...

cool!

www.bstylevoyage.blogspot.com