Sunday, November 6, 2016

En Popüler Nude Mat Likit Rujlar

Merhaba, nude rujlar çok popüler. Her türlü makyajla kullanılabildikleri için çantamızın vazgeçilmezleri haline geldiler. Durum bölye olunca birçok marka alternatif ürün üretmeye başladı. Likit mat rujlar hem görüntü olarak hem de uzun süre kalıcılık olarak normal stik rujların yerini almaya başladı. Benim de çok sevdiğim bu ürünün en popüler 4 tanesini bugün sizlere göstermek istiyorum. Hadi hep beraber inceleyelim...

Sleek Matte Me Birthday Suit: Bu renklerde ilk aldığım ruj buydu. Sevgili Dupdurushop Burcu'dan satın almıştım, şu an Gratislerde de bulmak mümkün. Yapısı incecik, tek katta örtücü ve asla ağırlık yapmıyor. Kalıcılığı birşey yiyip içmediğiniz sürece çok iyi. Yeme-içme ile iç kısımlardan silinse de pul pul dökülme yapmıyor. 

Note Mattemoist 402: İçerisinde diğerlerine göre biraz kiremit tonu da barındıran bu ruj da dudakta müthiş duruyor. Özellikle nude rujlar sizi solgun gösteriyorsa bu ruj güzel bir alternatif olabilir. Çok hoş vanilyalı bir kokusu var. Yapısı yine incecik ve tam kapatıcı. Kuruma süresi diğerlerinden biraz daha uzun. Yine yeme-içme olmadığı takdirde kalıcılığı iyi.

Pastel Daylong 20 numara: Sanırım Pastel'in en meşhur ürünü bu ruj. Bence sonuna kadar da hak ediyor ününü. Tam bir gül kurusu-kahve nude. Her renk cilde gidecek türden bir ruj. Yapısı incecik kalıcılığı ise çok çok iyi. Çantamın vazgeçilmezi ve pastel standının en hızlı tükenen ürünü.

Flormar Silk Matte 02 Fall Rose: Pastelin neredeyse birebir  aynısı gibi dursa da çok çok hafif daha fazla somonluk barındırıyor bu ruj. Yapısı pastelden biraz daha kalın ancak yine de hiçbirşey sürmemiş hissini alıyorsunuz. Kalıcılığı çok iyi. Hızlı matlaşıyor ve sabitleniyor. Sonuna kadar parasını hak eden bir ruj.

İşte bendeki nude mat rujlar bu şekilde. Dudakta hepsi birbirine benzer duruyor ve hiçbirisi bence bariz olarak diğerlerinden iyi değil. Tek tercihim olacak olsaydı Pastel'i seçerdim ancak Flormar, Sleek ve Note da en az onun kadar başarılılar. Fiyat olarak hepsi 20-30tl arasında ve indirimlerde daha da uyguna alma şansınız var.

Sizin favori likit mat rujunuz hangisi?

Sevgiler
ASUDE
@evremedusa

5 comments:

Unknown said...

Nice Post!

lu | Coco&Louis

audrey said...

pastel favorimdi ama flormar da baya iyi çıktı ikisini de seviyorum..

designbyD said...

Senin tavsiyenle Flormar ın silk mattesinden aldım ve bu resmen hayatımın ruju(kalp kalp kalp)
Boşuna en sevdiğim makyaj bloggerı değilsin senn:*

Moda said...

Favori rujum pastel daylong 20 numara, paylaşımların çok güzel severek takip ediyorum.

Xell Sonic said...

+1'ledim :) süper..paylaşımınız için teşekkürler..kaliteli bir blogunuz var.. http://pvatukallar.blogspot.com.tr ekibi olarak destekciniz.. :)