Sunday, October 2, 2016

Urban Decay MoonDust palet

Sephora %20 black card indirimi bu sezon benim için Urban Decay alışverişi ile son buldu. Aldıklarımdan ilki, yeni çıkan ve tamamı ışıltılı-simli farlardan oluşan MoonDust palet oldu. Işıltılı far sevdiğim için ve simli farlar genelde beklentimi karşılamadığından böyle bir paleti de edinmek istedim. Paleti aldığımdan beri çeşitli şekillerde kullanmayı denedim. Şimdi sizlerle izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.
Hey there! My latest Sephora shopping was all about Urban Decay. As a glitter lover, I couldn't resist this new palette called MoonDust. All eyeshadows are full of glitter and colors are so bright that I thought I would love this one. Below you can see the photos and swatches plus my makeup looks using this palette. At first I tried to use the shadows on bare skin but it didn't show and didn't give any color. Then I used it over Sephora's glitter base (eyesahdow primer). It definitely changed the opacity and made it look more vibrant but still didn't meet my criteria for the perfect glittering eyeshadow. I really expected more from this one but unfortunately I think it's not worth buying. 
Bütün farlar ışıltılı hatta bolca simli. Zaten alma sebebim de kaliteli simli far bulamayışımdı. İlk olarak çıplak göz kapağına uygulamayı sonra da Urban Decay primer potion üzerine uygulamayı denedim. Her iki şekilde de istediğim pigmentasyonu ve sim yoğunluğunu elde edemedim. Dağıtmaya çalıştığımda farın renginden eser kalmadı. Simler gözümün altına döküldü.
Son olarak Sephora glitterguard far bazının üstüne uygulama yapmayı denedim. En iyi sonucu bu şekilde verdi. Hatta bazı sürüp, fırçayı hafif nemlendirip sürmek en mantıklısı oldu ancak dağıtma kısmı yalan oldu. 
Bazsız swatchlar 
Üstteki ise Sephora Glitter guard baz üstünde swatchlar 
Göz kapağımın üstünde Lithium isimli rengi var ve en sevdiğim bu oldu. 
 Göz kapağımda ikinci favorim olan Element rengi, göz altımda ise kahverengi far üstünde Lithium rengi var.

Sonuç olarak bu paleti çok isteyerek alsam da kullanışlı bulmadım. Renkler yoğun değil ve uygulama çok zor. Özel zamanlarda uğraşarak kullanacak olsam da sim hastası değilseniz tavsiye edemem.

Sevgiler
ASUDE
@evremedusa


1 comment:

audrey said...

baştan 3 renge hele de element rengine bayıldım...