Wednesday, October 5, 2016

Urban Decay All Nighter Fondöten

 Merhaba, önceki postumda bahsettiğim Sephora indiriminden aldığım ürünlerden birisi de markanın yeni ürünlerinden All nighter fondötendi. Tam kapatıcılık ve uzun süre kalıcılık vaadiyle dikkatimi çeken fondöteni çok da düşünmeden alıverdim. Hadi bu fondöteni beraber inceleyelim...
Hey everyone! My last Sephora purchase was all about Urban Decay. I tried this All Nighter foundation at store and I was so pleased with its full coverage so I bought it without even spending a couple of hours to see whether it matches my skin tone. 
 Öncelikle ambalajına bayıldım. Şişenin tasarımı, içinde kalan fondöten miktarının gözükmesi, pompalı hijyeni şişesi benden tam not aldı.
Tek sorun yine benim acele edip ilk denediğim rengi hem de gece mağaza ışığında bakarak satın almam oldu. 4,5 numaralı renk bana hem çok koyu hem de çok turuncu geldi. Yine de ilk günlerde tam izlenim için tüm gün rengine bakmaksızın test ettim.
Kapatıcılığı vaad ettiği gibi tam. Cildi kusursuz yaparken ağırlık yapmıyor. Sivilce yapmıyor ve yağsız yapıda. Kuru ciltler için nemsiz gelebilir ama normal ve karma ciltler sevecektir. Maske kullandığım için transfer olma durumunu net olarak saptayabiliyorum ve tüm fondötenlerim gibi bu da maskeye geçiyor:)
Ancak yine de kalıcılığı başarılı. 
Koluma ilk sıktığımda sanki aynı cilt rengimde gibi oluyor ama dağıtmaya başladığımda koyulaşıyor. Sanırım içerisinde pigment saklı çünkü bu kadar hızlı okside olabileceğini sanmıyorum.
Yapısını ve duruşunu çok sevdiğim için bu fondötenden vazgeçmeme kararı aldım. Elimde olan Revlon Photoready fondötenin Buff rengi cildimde çok beyaz kaldığı için bunun içine biraz ondan koyarak rengini açıyorum ve o şekilde kullanıyorum. 
Biraz zahmetli ama bunu bitirip doğru rengini almak için en iyi yol bu:) 
Yapısını ve kapatıcılığını ayrıca yüzde duruşunu çok çok sevdim. Bu fondötene bakmadan geçmeyin derim.

Sevgiler
ASUDE
@evremedusa

3 comments:

Świat w kolorze blond said...

interesting post:) have a nice day!
www.swiatwkolorzeblond.com

Balbocegi ile Kozmetik said...

Ayy ben nişan makyajımda hiç denemeden bu fondoten,n 2.5 numarasını kullanmıştım daha doğrusu çalışmıştım ama yüzümde çok kalıp gibi durdu ( sanırım cildim nemsiz olduğu için) hemen silip kendi fondotenimle devam ettim. Böyle bir günde de tester ürün kullanmanın mantıksız olduğunu kendimce kanıtlamış oldum orası ayrı tabi:) ama cidden kapatıcılığı yüksek:)

audrey said...

ah elimde milyon tane fondöten olmasa denerdim de ama belki MUFE bitince alabilirim :-)))