Sunday, October 16, 2016

Kat Von D Spellbinding Palet

Merhaba, bugün elimde 2 seneyi aşkın bir süredir bulunan bir Kat Von D far paletini paylaşmak istiyorum. Açıkçası Türkiye Sephora'larına gelmesini istediğim markalardan birisi de Kat Von D. Ünlü dövme artisti Kat Von D'nin tasarladığı ürünler de aynen dövme artistliği gibi çok başarılı. Spellbinding palet 24 adet fardan oluşan bir palet.

Farların boyutları ideal ve kartondan yapılmış sağlam bir ambalaja sahip. Paletin içerisinde ayna bulunmuyor. Far isimleri paletin üstünde değil farları örtebilen bir şeffaf PVC üzerinde yazılı. 
Bu palet hem renkli makyajlar hem de günlük makyajlar için ideal. Yeşil-mavi-mor-kahverengi gibi renklerin güzel örnekleri mevcut.
Dark throne mat bir füme çok pigmentli değil ama tonu güzel, Precious göz altı aydınlatmak için ideal bir açık pembe, Sunset blud altın sarısı ve çok yoğun pigmentli bir far, 8 bit tam bir teal diyebileceğimiz turkuaz bir far çok hoş altın yansımaları var, Oddfellow ise siyah bazın içinde turkuaz mavi büyük simler içeren değişik bir renk.
Babe metalik bir koyu lila, Piaf paletteki en değişik renklerden gri içinde gümüş yansıması var, Geek tüm göze baz olarak da kullanılabilecek yanardönerli bir somon rengi, Fallen paletin en pigmentli ve yumuşak farı çok hoş bir bakır rengi, Birdcage çok fazla markada bulunmayacak zeytinyağı yeşili yansımalı bir far, Gunner ise koyu yeşil içerisinde bol miktarda sim bulunan bir far.
Instaglam yine kaş altı ve göz pınarında güzel duran bir pembe-lila aydınlatıcı, Stupid autocorrect bordo ve bol sedefli bir renk, Smile now Geek'e benzeyen ancak daha turuncu ve yansımaları pembemsi olan bir renk, Cry later kahverengi tabanda altın-bakır yansımaları olan simli bir renk, Queen MAC'in meşhur club rengine yada Wet n wild'ın Comfort zone paletindeki definer renge benzeyen kahverengi-kızıl-yeşil duo-chrome bir far, Bukowski çok hoş bir mavi renk.
Galore yine tüm göze uygulanabilecek ışıltılı bir açık somon, Hexagram yağ yeşilinin koyusu hafif kahveye çalanı, Arcadia en sevdiğim açık lila aydınlatıcı, Wonderland koyu mor bazda pembe simler içeriyor, Countess tüm göz kapağını nötrlemede kullanılacak bej bir far (Wet n wild brulee'ye çok benziyor), WTF kırmızı-bordo yoğun ışıltılı süper bir renk.

Farlar genel olarak pigmentli, dağıtılması ve uygulaması kolay. Formülasyonlarını çok beğendim. Mat ve ışıltılı tüm farlarda hafif tozutma problemi olsa da genel olarak Kat Von D farları beğendim. Renklerin kombinasyonları ve içerisindeki yansımalar-ışıltılar gayet başarılı. Farlar tüm gün göz kapağında bozulmadan kalıyorlar.
Paleti alalı 2 sene oldu ancak toz farlarda son kullanma tarihini fazlaca göz önünde bulundurmadan kullandığımı itiraf etmeliyim. Atmaya kıyamam ki ben bunuuuuu:)

Aynı markanın yeni çıkan MetalMatte far paletini de merak ediyorum. Bir giden bulursam aldırabilirim:)

Sevgiler
ASUDE
@evremedusa


No comments: