Friday, October 7, 2016

Dermologica Dermal Clay Cleanser

Merhaba, cilt bakım ürünlerinde tavsiye vermek çok riskli bir konu. Cilt tipi ve hassasiyetler her ciltte çok değişken olduğu için doğru ürünü bulmak gerçekten çok kişiye özel bir durum. 
Dermologica çok pahalı bir marka ve ürün almadan önce araştırma yapmak en mantıklısı. Hatta sadece araştırma da yetmez mümkünse deneme boyunu deneyip ilk izlenim oluşturmak gerek. Bu sebeple benim de yaklaşık 6 aydır aralıklı olarak kullandığım bu ürün ile ilgili yorum yapmak istiyorum.
Dermal clay cleanser killi bir temizleyici. Bildiğimiz temizleyiciler gibi köpürmüyor daha çok ince bir kil maskesi gibi düşünülebilir. Kiri ve yağı anında emiyor cildi derinlemesine temizliyor. Siyah noktalarda azalma ya da cilt yüzeyini iyileştirme gibi bir etkisini gözlemlemedim.
Cilt temizlendikten sonra bayağı kuruyor o yüzden günlük kullanıma uygun değil. Ancak haftada 1-2 kullanımda yağlı-karma ciltlerin seveceği bir temizleyici olabilir.
Fiyat olarak yüksek fiyatlı olmasına karşın muadil bir ürün bulamadığım için ve etkili olduğuna inandığım için denemenizi öneririm.

Sevgiler
ASUDE
@evremedusa

3 comments:

audrey said...

killi bir temizleyici ilginçmiş maske gibi de kullanılabilir mi acaba??

Balbocegi ile Kozmetik said...

Kuritucu bir etkisi varsa hic bana gore degil demek ki:)

Little_Jay said...

my college uses dermologica products as i study beauty:)

little-jay999.blogspot.com