Wednesday, September 28, 2016

WetNWild Bare&Beautiful Palet

Merhaba, Wet n Wild markası hem uygun fiyatlı hem de başarılı ürünleri olan bir marka. Özellikle de far grubu ürünleri baya başarılı. En son gelen 5'li far paletlerinden Bare and Beautiful isimli paleti görür görmez çok beğenip almıştım. Şimdi gelelim paletin detaylarına...

5 adet fardan oluşan bu paletin ambalajı klasik wet n wild paletleriyle aynı. Çok sağlam olmasa da basit ama güzel bir plastik ambalaja sahip. İçindeki aplikatör ve fırçayı ise kullanmayı pek düşünmüyorum.
Farlar uygulama kolaylığı açısından bölgelere ayrılmış ama tabii ki istediğiniz farı zevkinize göre farklı bölgelerde uygulayıp birçok farklı makyaj çıkarabilirsiniz.
Üzerinde Base yazan yani tabana uygulanması önerilen far çok açık ve sarı alttonlu mat bir far. Pigmentasyonu ve uygulaması gayet başarılı. 
Browbone yazan kısım kaş altı için düşünülmüş bir renk. Gülkurusuna çalan çok hoş ışıltılı bir pembe ancak kaş altında uygulamak pek de doğru gelmedi çünkü renk olarak tüm alt göz kapağına uygulamak daha doğru olur zira baya koyu duruyor.
Eyelid yazan kısım gözün kapağının alttaki bölümüne uygulamaya yönelik olan çok güzel bir altın sarısı yansımalı kahverengi. Bu far paletteki en başarılı far olmuş. Yapısı yumuşacık ve pigmentasyonu çok iyi.
Definer yani vurgulayıcı renk ise temel olarak koyu-dumanlı göz makyajlarında gözü badem gözlü göstermek için dış köşelere az miktarda sürülen far olarak geçse de ben genelde bu farı alt kirpik diplerime uyguladım. Mat acı kahve rengi, başarılı pigmentasyonu ve alt kirpik diplerinde bile tüm gün akmadan durmasını çok sevdim.
Crease yazan far ise göz çukurunu belirginleştirip göz makyajına derinlik vermek amacıyla katlantı bölgesine sürülen farı ifade ediyor. Morumsu bir açık kahve olan bu far da bence tam amacına uygun yumuşaklıkta ve başarılı.
Farların swatchları
Aşağıdan yukarıya sırayla; Base, Browbone, Eyelid, Crease ve Definer 
 Paletle yaptığım makyaj örneği
Günlük ve soft makyajlardan tutun daha iddialı koyu makyajlara kadar birçok tarz göz makyajı yapabileceğiniz bu paleti herkese tavsiye ederim.
İndirimsiz 18,90tl'ye aldığım bu palet zaman zaman Gratis'lerde indirime giriyor.

Sevgiler
ASUDE
@evremedusa

8 comments:

audrey said...

yani browbone ve crease renklerine bayıldım indirim döneminde bulamamıştım şimdi de almamak için zor tutuyorum kendimi .-(( güle güle kullan..

oje canavarı blog said...

Çok güzel =)Bulur bulmaz alacağım <3

Unknown said...

Love this simple, natural look.

Liv

www.livforstyle.net

Anonymous said...

ben bu üründen ambalajı yüzünden nefret ettim hiç sağlam değil iki renk yerlere döküldü dış kabı da toz toz kirli bi görüntü oluşturdu artık yüzüne bakmıyorum:(

Little_Jay said...

wow this looks good! <3

so natural and bronzy!


little-jay999.blogspot.co.uk

Balbocegi ile Kozmetik said...

renklerine bayılınca görür görmez aldım ben de ama pgmentasyonu 8 li paletler kadar iyi gelmedi bana. Zaten her makyajda elimizin altında baz olduğu için dert de etmedim orası ayrı tabi. Renkler şahane ama :)

Unknown said...

Paletin renklerine bayılıyorum bende severek kullanıyorum.<3

Unknown said...

Paletin renklerinin naifliği... Severek kullanıyorum