Wednesday, September 21, 2016

Sleek i-Divine Sunset Palet

Sleek bazılarınızın da bildiği üzere bir İngiliz drugstore markası. 2 ay kadar önce Gratis mağazalarında Sleek ürünlerine ait standlar kuruldu ve biz de deneyerek, görerek bu ürünlere ulaşma fırsatına sahip olduk. Gratislere gelmeden önce bir kaç ürün alışverişimi de instagram üzerinden sevgili @dupdurushop'dan yapmıştım. Kurban bayramında Sleek de diğer ürünler gibi %40 + %10 indirime girdi. Saolsun sevgili @flycyln 'dan rica ettiğim Sunset palete de bu sayede kavuştum. Merak edenler için detaylı inceleyelim istiyorum...

1'i mat olmak üzere (Nightfall isimli siyah far); toplamda 12 adet fardan oluşan bu paletin siyah ve sağlam bir ambalajı var. Kapağında ayna olması benim için artı bir özellik. İçindeki far aplikatörü ise bence tamamen anlamsız bir aparat. Farın her kapağını açışımda yere düşmek dışında bir işlevi yoktu ki hemen içinden çıkarttım.
Üst sırada gördüğünüz renkler biraz daha iddialı tonlar iken alt sıra daha naturel tonlarda tutulmuş. Bu da palete güzel bir denge sağlamış bence. Renklerin çoğu ismindeki günbatımını yansıtıyor. Yapı olarak sedefli farların pigmentasyonlarını beğendim. Tozutma problemi yok değil ama minimal. Özellikle Horizon, Solstice, Dawn, Eve ve Golden Hour renklerinin yapılarını inanılmaz başarılı buldum.
Golden Hour rengi (alt sıra sağdan 3.renk) çok hoş bir açık pembemsi-somon rengi ve içinde harika altın rengi ışıltılar var. Bence günbatımı paletinde olması en güzel far bu olmuş. 
Mat siyah renk dışındaki tüm farların yapısını beğendim. 
Ben tüm far uygulamalarımı altına Urban Decay primer potion isimli far bazını sürerek yapıyorum. Göz kapağımdaki renk eşitsizliğini alması ve farın kalıcılığını arttırmasını seviyorum. Bu nedenle kalıcılık hakkındaki yorumlarımı okurken bunu göz önünde bulundurursanız sevinirim.
Ne diyordum, kalıcılık... Evet, yaptığım makyajlarımda kalıcılık sıkıntısı yaşamadım. 
Bu paleti indirimde 27tl'ye almış oldum. İndirimsiz fiyatı ise 55tl. Bence palet parasını hak ediyor. Uygun fiyatlı palet arıyanlar Sleek'e bakmadan geçmeyin derim:)

Sevgiler
ASUDE
@evremedusa

3 comments:

oje canavarı blog said...

Kesinlikle çok güzel bir palet <3

audrey said...

paleti ben de aldım sırf alt sıradaki renkler için daha deneyemedim ama şahane olacağından eminim güle güle kullan .-)))

Little_Jay said...

wow i love that pallete! in my college we use sleek makeup in beauty theraphy but i wish we had that pallete!


little-jay999.blogspot.co.uk