Wednesday, September 7, 2016

NYX alışverişi ve ürün incelemesi

Merhaba! Elimde deneyimlediğim birçok ürün birikti. Bloğa uzun bir ara verdim ama şimdi onları sizlerle paylaşmak hem de buralara geri dönmek istiyorum. NYX biliyorsunuz İstanbul'da bir mağaza açtı. Onun dışında da belli Boyner mağazalarında satılıyor. İzmir'de Çiğli Kipa AVM içerisindeki Boyner mağazasında da NYX standı mevcut. Markanın çoğu ürününden memnun kalınca gidip bu ürünleri almıştım. Uzun bir süredir de kullanıyorum.

İlk bahsetmek istediğim ürün NYX Gotcha Covered Concealer. Benim kapatıcı anlayışım yüksek kapatıcılık ve bol nemli olması çünkü çoğu yüksek kapatıcı ve kalıcı ürün göz altlarımı kurutarak mahvediyor. Uzun süredir "işte bu!" dediğim kapatıcıyı bulamamıştım. Estee lauder double wear süper kapatıyor ama kurutuyor. Mac prolong wear da aynı şekilde. Diğer kapatıcılar ise benim için yeteri kadar kapatıcı değillerdi maalesef:) Neyse kiii çok uzun süre değiştirmeyeceğim süper bir kapatıcı bulmuş oldum bu ürün sayesinde. Nem vermesi süper, aşırı miktar sürmezsem çizgilerime dolmuyor, kalıcı ve çok kapatıcı. Benim tüm beklentilerimi karşılıyor hem de fiyatı gayet makul, daha ne olsun:) 
NYX Baked Blush Ladylike : Toz pembe bir allık arıyordum bence hafif bronzlaşan tende efsane duruyor bu renk. Bu allığı ilk kullanmaya çalıştığımda fırçayla resmen kazıdım ve sıfır pigmentli gibiydi. Yapısı fazla sert ve rengini vermiyordu. İyi ki o aşamada bir kenara atmamışım çünkü bir kaç kullanımdan sonra sanırım üst tabakası gidince istediğim pigmenti vermeye başladı. Kalıcılığı ve duruşunu da sevdim. Açıkçası biraz tozutuyor ve yapısı sert ama çok hoş bir rengi var ve yüzde müthiş duruyor. 
NYX hot singles göz farı Pixie Lutin: Rengini sevdiğim için aldığım bu farın yapısını pek sevemedim. Fotoğrafta da belli oluyor aslında tozutmak değilde topak topak kalkıyor sanki ürün dokunduğunuzda. Simleri çok büyük ve yapısı arzu ettiğimden çok daha kuru. Beğenmedim ne yazıkki. 
Ürünlerin swatchları 
NXY karıştırmayı en sevdiğim markalardan birisi. Kapatıcısı benim favori listeme en üst sıradan girdi bile. Stick fondöteni ise ten grubunda en sevdiğim ürün. Onun da yazısını blogda bulabilirsiniz.
Sevgiler
ASUDE
@evremedusa (instagram, twitter, snapchat, youtube)

4 comments:

Esra said...

nyx in bu kapatıcısını ben de çok merak ediyorum. Ama fırsat bulursanız Bourjois Radiance Reveal kapatıcıyı da denemenizi öneririm. Skinfood Salmon Dark Circle kapatıcıdan beri gördüğün en nem veren ürün.

by outfit match said...

Merhaba,

Çok güzel bir post olmuş, elinize sağlık. Bende Nyx allık almıştım, pigmentasyonu kötü diye bir kenara attım. Fakat, kızkardeşim allık fırçasını ıslatarak uyguladı ve mükemmel bir sonuç. Bu şekilde de deneyebilirsiniz.

Sevgiler..

charmeuse said...

pretty ;)
www.charmeuse.pl

Little_Jay said...

the colours are beautiful :)


little-jay999.blogspot.co.uk