Tuesday, September 20, 2016

Loreal True Match Highlighter

Loreal True Match aydınlatıcı ülkemizde yeni satılmaya başlayan ürünlerden. Raflarda görür görmez merak etmiştim ve bayram indiriminde ilk aldığım ürün bu oldu. Aydınlatıcı merakıma ne zaman bir son gelecek bilinmez ama bu ürün iyi ki de aydınlatıcı seviyorum dedirtmeyi başardı:) Hadi detaylı inceleyelim...

Açık ve koyu olmak üzere iki çeşidi mevcuttu. Koyu olanı biraz daha bronz-altın gibi gözüküyordu. Malum ben de bronzlaşmadığım için açık tonu uygun buldum. 
Plastik tüp bir ambalajı var ve gramajı gayet fazla. Ambalajından da anlaşılacağı üzere pembemsi bir aydınlatıcı. Bana Benefit'in high beam'ini hatırlattı ama yapı olarak tabii ki alakası yok, bu ürün kremsi yapıdayken Benefit sıvı yapıda. 
İçinde bol miktarda mikro simler var, yapısını sedefli olarak tanımlamak daha doğru olacak sanırım. Yapısı kremsi olmasına karşın ağır değil, T bölgemde ekstra yağlanma yapmadı. 
Her aydınlatıcının ortak sıkıntısı olan gözenek belirginleştirme problemi bunda da mevcut ama eğer silikon bazlı bir gözenek azaltıcı kullanırsanız sorun kalmayacaktır. 
Aşağıda swatch'ını paylaşıyorum. Yüzdeki duruşunu ve kalıcılığını çok beğendim. Bu tarz ürünleri seviyorsanız özellikle indirim döneminde şans verebilirsiniz. 

Sevgiler
ASUDE
@evremedusa

4 comments:

the creation of beauty is art. said...

That looks so so pretty! What a lovely highlight.
the-creationofbeauty.blogspot.com

audrey said...

ahh çok beğendim ben indirim döneminde ne tester ne de swatch göremediğim için alamadım ama bir sonraki indirim için listeme alıyorum kendisini :-)) güle güle kullan..

Esra Meriç Ökesli said...

Merhaba;
Yaşım 36, göz kısmında kaz ayaklarım var ve göz altı kapatıcısı veya fondöten sürdüğümde çizgiler belli oluyor. Bunu önlemek için doğru baz arıyorum. Makyaj altı baz konusunda ne tavsiye edersiniz, yorum ve önerilerinizi çok önemsiyorum:)

evremedusa said...

Merhaba Esra, silikon bazlı bir makyaj bazı kullanmak görüntüyü hafifletecek olsa da ne yazıkki hiçbir ürün tam olarak bunu engellemeyecektir. Birkaç önerim olabilir, baz olarak Benefit Porefessional güzel bir baz ama çizgilere dolmaya engel olmayacaktır. Kaz ayağı bölgesine bolca nemlendirici sürüp fondöten uygulamasını 10dk sonra yaparsan çizgiler daha hafif gözükür. En doğrusu o bölgeye ürün getirmemek yada bol nemlendiricili bir bb krem sürmek olur:) Sevgiler:))