Monday, September 19, 2016

Kajal Foundation&Blush Duo: Bim'den kozmetik

 Bim kozmetik sektörüne de elini atmış durumda. Kajal markasının bu allık&aydınlatıcı ve fondöten&kontür stik krem ürünlerini de BİM marketten almıştım. Bir ara bu ürünler instagramda çok popüler oldu ve tabii denemeden edemezdim. Zaten 7tl gibi bir fiyata aldığım için çok da sorgulamadım alırken. Aldıktan sonra da elim çok gitmediği için yorumlamak bu zamana kaldı.

Light&Blush olarak geçen bu aydınlatıcı&allık stiğinden başlamak istiyorum. Bendeki numarası 02. Öncelikle ambalajı asansörlü plastik bir kalem ambalaj. Kaliteli gözükmese de bence idare eder(7 liradan bahsediyoruz sonuçta). Ürünün yarısı pembemsi alt tonu olan bir aydınlatıcı diğer kısmı ise uçuk pembe simli bir allık. 
Aydınlatıcı kısmı bence başarılı. Çok bariz bir aydınlatma yapmıyor ve dağıtılınca etkisi uçuyor ama yine de duruşunu beğendim. Doğal ve çok hafif bir aydınlatıcı(disko topuna dönmek isteyenler sevmez:))Allık kısmı ise biraz fazla açık renkli ve gerçekten pigmenti çok çok az. Çok beyaz tende kendini belli eder ama bende hiç gözükmedi. 
Fondöten ikilisi ise 01 numara. Stik yapıdaki ürünlerin çoğu gibi bu ürünün de yapısı oldukça ağır ve kapatıcı. Islak süngerle en iyi sonucu aldım. Yüzümde ilk sürerken hariç ağırlık hissi yaratmadı ancak o kadar yağlı ve kalın bir ürün ki mutlaka iyi bir sabitleme gerektiriyor yoksa en ufak mimik kırışıklıklarında bile çizgileniyor. Renginin açık tarafı bana çok açık, koyu kısmı ise çok turuncu geldi yine de görebilmeniz için bir fotoğraf çektim tenimdeki duruşunu. 
Normalde tercih edeceğim bir ürün değil ancak çok vasat da diyemem, yoğun kapatıcılık istediğim yanak bölgemde kullanmaya devam ederim sanırım. 
Yüzümde Kajal fondöten duo 01 numara var, yanaklarımda ise light&blush duo 02 numara var. Bronzlaşan tenimden bariz şekilde açık duran fondöteni görmezden gelin, kapatıcılığa odaklanın:) Aydınlatıcı da kendini belli ediyor ama allık neredeyse yok gibi. Ayrıca fondöten kalıp halinde yani sabitlenmezse her an her yere bulaşan bir yapıda.
İşte benim Kajal ürünleriyle ilgili izlenimlerim bunlar. Siz bu ürünleri denediniz mi? Sevdiğiniz/beğenmediğiniz tarafları nelerdi?

Sevgiler
ASUDE
@evremedusa

4 comments:

audrey said...

Ben bunları bulamamıştım ki iyi ki bulamamışım 😄😄

Unknown said...

amazing!

lu | coco & louis

Sabrina T. said...

love the second tone!

Patchwork à Porter NEW POST

Little_Jay said...

wow that looks intresting :)


little-jay999.blogspot.com