Sunday, September 25, 2016

H&M likit farlar

 Merhaba, H&M makyaj koleksiyonunda bolca yenilik yapmaya devam ediyor. Tabii biz makyaj düşkünleri de hemen yeni çıkan ürünleri test etme sırasına giriyoruz. Bazen test ettiklerimiz yüzümüzü güldürüyor bazense sadece akıma kapılıp para harcamış oluyoruz. H&M likit farlar da çıkar çıkmaz stok tüketen ürünler haline geldiler. Renk skalasının güzelliği ve kolda verdiği pigmentasyon satın almayı hızlandırmış olabilir. Peki hala satın almamışlar için gerçekten gerekliler mi?

 Ürün daha çok lipglosslardan aşina olduğumuz bir tüp ambalaja sahip. Aplikatörü de benzer şekilde bir gloss aplikatörünü andırıyor. İçerisinde ojelerde olandan çok daha minik bir bilye olduğunu sanıyorum çünkü salladığımda değişik bir ses geliyor. Simli yapıda olduklarından sanırım bilyeler sayesinde ayrışmanın engellenmesi amaçlanmış.
Bendeki renkleri bej rengi olan Frizzante ve yeşil renkteki Wood Nymph
Renk olarak özellikle yeşil olanın canlılıpı ve içindeki duo-chrome yansımalar beni cezbetti. Bej olanı ise her makyaja uydururum diyerek aldım.

Tek katta yoğun bir pigmente sahip değiller. Çok hızlı kuruma eğiliminde olduklarından dağıtmak biraz sıkıntılı. Ben en iyi sonucu parmağımla dağıtmada aldım. Direkt aplikatörüyle uyguladığımda kalın bir tabaka halinde kaldı ve yapışık bir his bıraktı.
Aşağıda yeşil rengi göz kapağına uyguladığım makyajımı görebilirsiniz. Bu görüntü için aplikatörle uygulama yaptım ve iki kez üstünden hızlıca geçtim. Gözümü kapattım ve o ıslak hissin geçmesini bekledim. Sonuç olarak etrafa bulaşmayan capcanlı bir yeşil far sürmüş oldum ancak baya zahmetli oldu.

Tüm gün gözümde kaldı ancak son saatlerde bazı eyelinerlarda karşılaştığım aradan kuruyup dökülme problemi gözlemledim. 
Çift fazlı temizleyici ile kolayca temizlendi ama bir tabaka halinde olduğundan toz far silmek gibi bir hissi yoktu(sanki birşeyi kazıyormuşum gibiydi)
Sonuç olarak 19,90'lık fiyatını hak eden bir ürün olduğunu düşünmüyorum. Siz siz olun eğer yeni çıkan bir ürünü almayı düşünüyorsanız, ürün hakkındaki yorumların çoğalmasını bekleyin:)

Sevgiler
ASUDE
@evremedusa


13 comments:

modakimyasi said...

Yeşil olan ambalajda duo chrome duruyor ama sürünce pek öyle durmamış sanki baya yeşil olmuş :) ama diğer renk günlük kullanım içim guzele benziyor 👍

audrey said...

O wood nymph in duo crom duruşu beni cezbetti ama sen şimdi değmez deyince durdum bakalım belki duo crom başka renk bulurum 😊

Unknown said...

Yine harika bir yazı.

Unknown said...
This comment has been removed by a blog administrator.
xx said...

Yeşilin hem ambalajda hemde renk olarak güzelliği!Fiyatına değen bir ürün olmaması ne yazık.

https://secretofadaline.blogspot.com.tr

nily21 said...

ah böyle bir sonuç tahmin etmiştim. H&M ürünleri, sünger gibi birkaç kalem hariç ben de pek alma aşkı oluşturmuyor. teşekkürler bilgilendirdiğiniz için :)

buse said...

������

ÖZGÜRÜM said...

Benim olmalı

Unknown said...

Birisi hediyeleşmemi dedi�� şansım bol olsun����

Balbocegi ile Kozmetik said...

Ben de bej olani almayi dusunuyordum ama yazini okuduktan sonra uzak durmaya karar verdimź.

Malu Keizer-Swartjes said...

simply stunning! :)
xx
BLES Magazine: the brand new online magazine about Beauty Life Entertainment & Style!

Unknown said...

Dışı beni içi seni yakar dedikleri durum tam da bu far için olsa gerek :) Kaplarında ki duruşu müthiş olsa da kullanım sonrası yorumu pek hoş değil ama yine de kişiden kişiye değişecek yönlerinin olduğunu düşünüyorum :)

evremedusa said...

Canım bu farları sana yollayacağım❤️Random.org ile belirledim ve sen çıktın:) senden mail adresi rica edebilir miyim? Ya da evremedusadental@gmail.com 'a adres ve iletişim bilgilerini yollar mısın? Sevgiler