Tuesday, August 9, 2016

Biota 59 elements ürünleri incelemesi

Uzun süredir yazmak istediğim bu yazıyı paylaşma zamanı geldi. Biota markasıyla tanışalı neredeyse 2 ayı aşkın bir süre oldu ancak deneyimlemek ve yazı haline getirmek ancak şimdi mümkün oluyor. Markayı bilmeyenler için kısa bir bilgi paylaşayım. Biota markası her ne kadar kozmetikte adını yeni duyurmaya başladıysa da aslında Bioxcin, Bioder, Bioblas, Biomen, Restorex ve Nutaxin markalarını üreten firmanın kozmetik ve bakım alanındaki yeni markası. İçeriklerini doğal ve temiz tuttuklarına özellikle vurgu yapıyorlar. Ben de çok merak ettiğim bir takın ürünlerini denedim. Gelelim bu ürünleri incelemeye... 

Biota Natural Blush Coral  : Çok yoğun pigmentli bir allık bu nedenle çok sık kılları olan fırçalarla değil de Real techniques allık fırçası gibi daha seyrek kıllı fırçalarla uygulanması gereken mat mercan renkli bir allık. Özellikle yaz aylarında koyulaşan ciltte daha da güzel duruyor. Tozutma problemi yok denecek kadar az ve kalıcılığı gayet başarılı. Severek kullanıyorum. 
Fiyatı 32.90tl.
Metallic Mineral Eyeshadow (Metallic Silver): Pan'daki görünümüne hayran olduğum bu far ne yazıkki pigmentini pek vermiyor. İçindeki büyük simli-ışıltılı parçalar topaklanıyor, eşit uygulanmıyor. Bu renkteki bir far eğer pigmentli ve kolay dağıtılabilir olsaydı çok başarılı olurdu ancak bu haliyle sadece Sephora glitter base far bazı üstüne uyguladığımda rengini verdi. Başarısız buldum.
Başka far serileri de mevcut o yüzden eğer bakacaksanız diğer serilerden seçim yapmanızı öneririm.
Fiyatı 22,40tl (indirimde)
Brilliant Lipstick Soft Pink: Ambalaj olarak en kaliteli bulduğum ürün kesinlikle bu ruj oldu. Sağlam ve şık görünüyor. Rengi çok açık mercana çalan bir pembe ancak bayağı yoğun pigmentli ve canlı bir renk olduğundan tüm dudağıma uygulamak yerine yer yer pıt pıt yapıp dağıtarak kullanmayı tercih ettim. Normalde yapısı nemli ve pigmentli ancak ben azıcık uyguladığımdan nem verme özelliğini test edemedim. Daha kullanılabilir bir rengi olsaydı severdim diye düşünüyorum.
Başka ruj serileri de mevcut, pure matte ve velvet serilerini henüz denemedim ama denersem yine yazarım.
Fiyatı: 24,43tl (indirimde)
En üstte allığın swatchını görebilirsiniz. Far'ın rengi üstteki bazsız halde hiç belli değil ancak altta sephora glitter baz üzerinde tam rengini görebilirsiniz.

Biotada en sevdiğim ürün 03 numaralı Bronze isimli göz kalemi oldu. Yumuşacık yapısı ve mor bazın içindeki bronz yansımaları ile çok hoşuma gitti. Tüm gün göz altlarımda dağılmadan bulaşmadan kalmayı başardı. Bu kalemi denemenizi öneririm.
En altta gördüğünüz swatchlar ise Biota dudak kalemlerine aitler. Özellikle fuşya renkli olanı çok hoş. Yapı olarak biraz sertler ancak pigmentasyonları iyi. Sert yapıları dolayısıyla mat duruyorlar ve kalıcılar. 

Elimde Biotaya ait başka ürünler de var. Özellikle aydınlatıcısını da sizinle paylaşmak istiyorum. 
Biota ürünlerini websitesinden ya da www.biota59elements.com 'da yer verilen mağazalarda bulabilirsiniz.

Sevgiler
ASUDE
No comments: