Saturday, July 2, 2016

Goldenrose Correct&Conceal paletler

Geçtiğimiz haftalarda Golden Rose markası yeni çıkan ürünlerinden oluşan bir paket göndermişti. Bu pakette en çok ilgimi çeken ürün ise şüphesiz Correct&Conceal paletler oldu. Çoğu yabancı markada bulunan bu renk düzenleyici ve kapatıcı paletler yavaş yavaş Türk kozmetik üreticilerinin de dikkatini çekmeye başladı. Şimdi de sizlerle bu paletler hakkındaki yorumlarımı paylaşmak istiyorum.

Ürün şık ve sağlam bir karton kutunun içinde geliyor. Her rengin denk geldiği bölgelere pencere bırakılmış böylece almadan önce tüm renkleri inceleyebiliyorsunuz.
Concealer ve corrector'ların oturduğu zemin siyah sağlam bir plastik ve yine şeffaf bir kapak ürünlerin üstünü koruyor.
Ambalaj olarak uygun fiyatlı bir markaya göre iyi sayılabilecek sağlam bir ambalajı var. 
Golden Rose Correct & Conceal Concealer Cream Paletlerden 01 Light to medium renginin arkasında ürünün göz altındaki koyu halkaları kapatmak veya yüzdeki noktasal kusurları kapatmak için kullanılabileceği; buna ek olarak açık renkli ürünlerin aydınlatıcı, koyu renkli ürünlerin ise kontür ürünü olarak kullanılabileceği yazıyor. 
Golden Rose Correct & Conceal paletlerden Camouflage cream paletin ise arkasında formülünün kremsi oluşundan, tam kapatıcılık sağlamasından ve kolay dağıtılabilir olduğundan bahsediliyor.  Bu kitin sivilce lekesi ve diğer tüm cilt renk kusurları için uygun nötrleme renklerinin bulunduğu bir palet olduğu yazılmış.
Bunlar firmanın vaatleriydi, şimdi benim yorumlarıma geçelim.
Golden Rose Correct & Conceal . Concealer Cream Palet 01 Light to Medium
#1 Palette en soldaki ürün sabitleme pudrası. Çok hafif ve yumuşacık bir dokusu var. Tozutmuyor ancak göz altında çoğu sabitleme pudrasının bende yarattığı kuruluk hissini bu da yaratıyor.  Sabitleme konusunda ise başarılı. Aydınlık bir görüntü elde etmeye yardımcı oluyor.
Bu paletteki tüm krem ürünler yumuşak sürümlü ve kremsi yapıdalar. Kremsi yapılarına karşın iyi nemlendirilmemiş ciltte dağıtma problemleri ve çizgilenme sorunu yaşayabilirsiniz çünkü uygulandıktan bir süre sonra kuruma eğilimindeler. Bu kuruma eğilimi aynı zamanda kalıcılığı arttıran bir faktör olduğundan bazıları için negatif bazıları için ise pozitif bir özellik olabilir.
#2 Ivory Concealer: Paletin en sevdiğim rengi. Aşağıda da görebileceğiniz gibi tenimle çok güzel uyum sağladı. İçerisinde hafif bir somonluk içeriyor.
#3 Neutral Concealer: Tenime 2 ton koyu gelen bu kapatıcı nc30-40 rengi olan ciltlerle bütünleşecektir. Cildimden bir tık daha koyu kapatıcılar yüzümdeki kusurları kapatmada daha başarılı oluyorlar. Eğer üstüne kendi cilt renginizde bir bb krem-fondöten uygulayacaksanız az miktarda ürünü lokal lekelere kullanabilirsiniz.
#4 Light Beige Corrector: Paletin sarı alt tonlu en açık renkli ürünü. Bu ürün corrector yani renk eşitleyici olarak geçse de bence hem renk hem de yapı olarak açık renk ciltliler için göz altı kapatıcısı ya da aydınlatıcı olarak uygulanabilecek bir renk.
#5 Light Bisque Corrector: Bu açık pembe-somon renk düzenleyici sarı cilt tonlarını nötrlemek ve canlı bir görünüm elde etmek için üretilmiş bir renk. Cildim nötr olduğundan fazla kullanacağım bir renk değil ancak hafif pembeliğin cilde sağlıklı bir görünüm verdiğini söyleyebilirim.
#6 Medium Corrector: Aşağıdaki swatchda daha kızıl gözükmesine karşın aslında rengi daha kahverengiye bakıyor. Kontür için kullanılabilir ancak çok hafif ve belirsiz bir kontür ürünü olacağı kesin çünkü dağıtıldığında baya rengini kaybediyor.
Golden Rose Correct & Conceal . Concealer Cream Palet 01 Light to Medium özellikle #1,2 ve 4. ürünlerini sevdiğim ve makyaj çekmecemde daimi yerini alan bir palet. 
Fiyatı 37.90tl.
İncelemek için tık tık! 
Golden Rose Correct & Conceal . Camouflage Cream Palette
#1 Skin Tone yani ten rengi olarak geçen bu renk gerçekten de ten rengime çok yakın. Özellikle tüm yüzümdeki lokal lekeleri kapatmada tercihim bu renk oluyor. Concealer paletteki Ivory concealer ve Light Beige corrector'dan daha koyu ama nötr bir ten rengi.
#2 Salmon pink: İlk paletteki Light Bisque isimli pembe corrector'a göre daha açık bir pembe. Pembe bazlı aydınlatıcı sevenler için elmacık kemiklerinin üstüne uygulayıp üstüne bir kat da toz aydınlatıcı geçilebilir. 
#3 Yellow: Hayatımda gördüğüm en sarı cilt ürünü. İddiası mor tonları nötrlemek ve siyah halkaları kapatmak. Ancak ben bu rengi hiç kullanışlı bulmadım ve bu palette elimi sürmeyeceğim tek renk bu. Sapsarı bir rengi nötrlemek için üstüne ağır kapatıcı bir fondöten sürmek gerekir diye düşünüyorum.
#4 Green: Sanırım corrector'ların en popüler rengi yeşildir. Çünkü yeşil gerçekten kırmızılıkları nötrlemede en başarılı renk. Tabii ki tek başına ya da çok fazla uygularsanız yemyeşil olmanız söz konusu olacaktır ancak az miktarda ve normal fondöten yada kapatıcınızın altına uyguladığınızda bu ürünün işlevini anlamaktan öteye geçeceksiniz.
#5 Purple: Sarı rengi nötrlediği söylenen bu lila corrector bende far bazı olarak işlev yapıyor:) Hafif lila göz makyajı yapmak istersem bu ürünü kullanırım. Onun haricinde cildimde bu ürüne uygun kullanım alanı bulamadım.
#6 Orange: Mavi tonları nötrlemek ve göz altı halkalarını kapatmak için bir dönem tüm youtube ve instagram fenomenlerinin kullandığı turuncu kapatıcıyı tabii ki ben de hevesle denedim. Aşağıda fotoğraflarını da paylaşacağım. Bence evet etkili, ancak gerçekten çok az ürün kullanmak ve sabitlenmesini beklemek gerekiyor yoksa üstüne kapatıcınızı sürdüğünüzde alttaki corrector çamurlaşıyor ve koyu renk kapatıcı sürmüşe dönüyorsunuz. Eğer çok ciddi morluklarınız varsa işinize yarayacaktır ancak şahsen ben bu kadar çaba gösteremeyecek kadar tembelim makyaj konusunda:)
Golden Rose Correct & Conceal . Camouflage Cream Palette bir araya getirilen renkler ve yapı itibariyle ülkemizde satılan en başarılı corrector paleti. Ancak bu palet diğerine göre daha profesyonel bir kullanım alanına sahip olduğundan herkese hitap etmeyecektir. Yeşil ve turuncu corrector isteyenler için hem fiyat hem de kalite olarak en uygun alternatif şu an bu ürün. 
Fiyatı 27,90tl.
İncelemek için tık tık!
Bu paletleri çok sevdim. İçerisinde hiç kullanmayacağım renklerin de olmasına rağmen yapı, kapatıcılık, kalıcılık ve uygulama olarak başarılı buldum. 
Siz bu ürünleri denediniz mi? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Sevgiler
ASUDE
@evremedusa4 comments:

ChocolateFashionCoffee said...

those concealer palettes must be really good ones! :)


Youtube channel
ChocolateFashionCoffee

Unknown said...

Bence bu tarz ürünlerin palet halinde satılması çok saçma. Sonuçta bir palette bir sürü sorunu hedefleyen renkler var. Mesela benim sadece göz altlarımda sorun varsa yada sadece cildimde kırmızılıklar varsa geri kalan bir sürü ürün paletin içinde ziyan olacak anlamına gelir.. Tekli far gibi paketlerde satsalar daha iyi olur diye düşünüyorum hem daha uygun fiyatlı olurlar.

the creation of beauty is art. said...

I love colour correcting sets. They are so handy!
the-creationofbeauty.blogspot.com

Ivana Džidić Split said...

this palette seems amazing. I probably wouldn't know how to use it but with some practice I would probably figure it out.

http://modaodaradosti.blogspot.hr/