Wednesday, July 13, 2016

Flormar Future Flash Koleksiyonu


Merhaba! Flormar'ın koleksiyon çıkarma hızına zor yetişiyorum. Bir süredir incelemek istediğim Flash koleksiyonundan birkaç ürünü sizlere tanıtmak istiyorum. Aslında bu koleksiyon çıktığında gidip incelemek istemiştim ancak iş yoğunluğu, yaz sıcağı ardından ramazan derken bir türlü fırsatım olmadı. Blog partnerim Gülnihal bir ziyaretinde bu ürünleri bana getirince denemeden edemedim. Şimdi bakalım bu koleksiyonda neler neler varmış.
Flash koleksiyonunda dikkatimi çeken ilk şey ambalajların şıklığı oldu. Pembe ayna yanısmalı sağlam plastikten dış korumalar ve farların üstündeki mercek efektli kalın kapaklar gerçekten güzel gözüküyor. Flormar koleksiyon işine girdikten sonra fiyatlarda da artışlar yaşandı. Bunu olumsuz bulanlar da çok. Az sayıda ürün üretmenin ve ambalaj tasarlamanın ek maliyetlerini düşününce, bu fiyat artışları bana anormal gelmiyor. Özellikle de sık sık indirim yapıyorlarken. Konumuza dönecek olursak bu koleksiyonda elimdeki ürünler far, allık, bronzer, pudra, lipgloss ve rimel. İlk olarak en sevdiğim üründen başlamak istiyorum.

 Flash Baked Eyeshadow 02 Beige Mirror: Makyaj çekmeceme daimi giriş yapan bu far isminden de anlaşılacağı gibi baked yani fırınlanmış toz far. Rengi çok hoş bir bej ve göz kapağına aydınlık veriyor. Flormar'ın meşhur terracotta farlarından M108'i anımsatsa da rengi bir tık koyu. Pigmentasyonu iyi, sürümü kolay. Ancak kalıcılığı iyi değil. Ben ki tüm farları far bazı ile uygularım; hiçbir zaman sürdüğüm gibi bulamadım ne yazıkki. Yine de indirimde alınabilir diyorum.
Fiyatı şu an indirimiyle 16.90tl.

Flash Baked Eyeshadow 06 Smokey Metal: İlk denediğimde taş gibi bir yapıyla karşılaştım. Ancak diğer renk yumuşacık olduğundan üşenmedim üstündeki taş tabakayı kazıdım ve alttan yine bol pigmentli yumuşacık bir far çıktı. Dumanlı makyajda çok hoş durabilecek metalik yansımalı bir koyu füme olan bu rengi sevdim. Ancak farın üstündeki sert tabaka, durdukça acaba taşlacak mı sorusunu düşünmeme yol açtı.

Flash Baked Blush 03 Golden Peach: Elime ilk aldığımda sevmem sandığım bu renk elimde hiç olmayan çok tatlı bir turuncu ve içerisinde altın yansımalar var. Özellikle bronzlaştırıcı pudrayı sürdükten sonra uyguladığımdaki duruşunu daha çok beğendim. Aşırıya kaçılabilecek bir renk değil. Yapısı yumuşak ve biraz tozutmaya meyilli ancak duruş ve görünüş olarak beğendiğim bir allık oldu. Yüzdeki duruşunu en aşağıdaki fotoda görebilirsiniz.
Fiyatı 24,90tl
 Flash Lip Gloss 05 Showy Coral: Plastik tüpün ucunda sünger bir aplikatör yardımıyla kullanılan bu gloss aslında bir gloss gibi parlak ve nemli durmuyor. Daha çok bir likit ruj kıvamında yoğun pigmentli ve daha kuru bir görüntüsü var. Bolca nemlenmiş dudaklara hafifçe uyguladığımda hem renginden hem de kalıcılığından memnun kaldım. Aslında bu glossların 02 numarasını merak ediyorum, yakında onu da alırım:)
Fiyatı 12,90tl

Flash Velvet Powder 02 Dual Gold: Koleksiyondaki en değişik ürünler kesinlikle rendeleme ile kullanılan pudralar. Ok yönünde döndürülünce yüzeydeki metal rende alttaki pudrayı toz haline getiriyor ve bu haldeki ürünü tüm yüze ya da istediğiniz bölgeye uyguluyorsunuz. 
Bebek pudrası gibi kokuyor. İçerisinde talk ve mika bulunuyor. 
Bendeki rengi bronz tonlarda bir altın rengi. Tek başına kapatıcılığı yok. Fondoten üzerinde uyguladığımda hoş bir altın-bronz yansıma ekliyor ama kesinlikle çok belirsiz bir etkisi var. Aşağıda allığımın üstündeki bölgede uygulanmış halinin fotoğrafını ekledim.
Flash Velvet Bronzing Powder 01 Sun Power:  Bu bronzlaştırıcı pudra da yine rendeleme usulü uygulanıyor. İçerisinde bol miktarda turunculuk barındırıyor ve benim bronzlaşmamış tenimde epey yapay durdu ancak yine de duruşunu görmek isteyenler aşağıda inceleyebilirler. Yapı ve koku olarak diğer pudrayla eş durumda. 
Son olarak da bu koleksiyonla çıkan maskara&primer ile maskara&kaş jeli 'ni kısaca incelemek gerekirse; Rimelin primer yani baz kısmının hem fırçasını hem de kendisini çok beğendim. Kirpik diplerime kadar bulaşmadan ulaştı ve tek tek belirginleştirdi. Rimel kısmı ise bol pütürlü ve örümcek ağına benzer bir görüntü oluşturdu. Tabi bu görüntünün hacime faydası var ancak herkese hitap etmeyebilir.
Kaş jeli benim simsiyah kaşlarım için fazla açık kaldı. Bir de sanırım çoğu kaş jelini zaten kaşları kalın olanlara göre dizayn ediyorlar zira çoğunun fırçası devasa. Benim incecik kaşlarıma böyle bir fırça ile ürün sürmem mümkün değil. Bu nedenle sevmedim, kullanışlı bulmadım.

Umarım merak edenleriniz için faydalı bir yazı olmuştur.
Sevgiler
ASUDE
@evremedusa

4 comments:

the creation of beauty is art. said...

This looks like such a lovely brand! The packaging is super cute and the products look really pigmented.
the-creationofbeauty.blogspot.com

Unknown said...

Çok yararlı bir paylaşım olmuş :) Ambalajlarını çok beğendiğim bir koleksiyondu ama bende gidip bir türlü inceleyememiştim ürünleri.. Ben makyaj malzemesi orucumu bitirene kadar standlarda olursa bir kaç ürününü denemek istiyorum :)

мaᖱaмe кoкoş said...

Canım buradakı Lenslerının markası ve adı nedir.

evremedusa said...

Ceyda'cım güzel ürünleri var bej fara bakabilirsin mesela. gerçi al al nereye kadar dimi:) ben de o oruca girsem iyi olacak:))


Madame Kokoş, buradaki lensler Solotica natural colors topazio:)