Tuesday, July 5, 2016

Bitenler&Çöpe Gidenler

Makyaj masamın dinamiklerini sizinle paylaşmayı seviyorum. Çekmecede fazla ürün olunca devir daim de hızlı oluyor. Haziran ayında çekmeceme veda eden ürünlerden kısaca bahsetmek istiyorum. Hadi bakalım..
My makeup collection is huge so there is a busy circulation of empties&trashes. Here is my June makeup detox. Some of them are replaced by their new ones and some of them are simply hated. I'll put a * to the ones that I love and will use in the future, others are my "oh no's". 
*
Benefit'in en ünlü ürünlerinden olan PoreFessional makyaj bazının mini boylarını bitirdim. Her yere taşınabilmeleri çok işime yaradı. Silikon bazlı bu ürün beni çok memnun etti. Açıkçası makyaj bazı kullanımım çok sınırlı ancak gözenekleri küçültmesi ve pürüzsüz bir bitiş vermesi ile bu baz benimle yola devam edenlerden. Şu an elimde tam boyu var, açıldı kullanıma başlandı bile. 
Flormar Kaş farları: 01 numarasını Görkem Karman'ın meşhur ettiği, o tarihten sonra Flormar'ın tüm stoklarını erittiği kaş farlarından 03 ve 04 numaraları çöpe gidenlerden. 01'i bulsam da almazdım sanırım çünkü günlük makyajımda o kadar sıcak bir kahve tonunu beğenmiyorum. Bu renkleri ise ne kaşımla uyumlu ne de çok sevdiğim ürünler oldu. Kaş farı olarak Benefit Brow Zings, kaş jei olarak Anastasia Beverly Hills Brow Pomade ve kaş kalemi olarak Golden Rose Longstay kaş kalemi kullanıyorum ve daha iyilerini bulana kadar bu ürünlerle yoluma devam edeceğim. 
Revlon Dramatic Definition Rimel: Rimel konusunda çok seçiciyim. Kirpiklerim kısa ve düz. Aslında hacimsel sorun yok ama uzun ve kıvrık gösterecek bir rimel değilse boşuna çekmecemi oyalamasın diyorum. Büyük umutlarla aldığım Revlon'un bu rimelinin fırçası plastik ve görünüm olarak çok beğendim ancak uç kısmı baya yumuşak, kirpiklere değer değmez esnemeye başlıyor. Hal böyle olunca kıvırması mümkün olmuyor. Benefit they are real'ın tahtını sarsacak bir rimel henüz görmedim. O yüzden bu ürün de çöpe gitti. 
Estee Lauder Double Wear concealer 02 numara*: Mini boyundan 3-4 tane bitirdiğim orjinal boyundan ise 1 tane bitirdiğim bu kapatıcı benim favori kapatıcılarımdan. Aydınlatması, kalıcılığı süper. Göz altlarını kurutması ve çizgilere dolması(tüm kapatıcıların ortak özelliği) ise eksileri. Yaz vakti bu kadar yoğun kapatıcıya ihtiyaç duymuyorum. Note BB concealer şimdilik işimi görüyor ve bolca nem de veriyor. Bu minik boy ise bittiği için çöpe gidiyor.
Benefit they are real rimel*: Bu mini boylarından 3 tane bitirdim şimdi ise elimde orjinal boyu var. Bittikçe aldığım bu ürün de bittiği için çöpe gidenlerden. 
The FaceShop Phytogenic Infinite Foundation:  Face shop bu ürünü göndereli çok uzun süre geçti. Rengi de yapısı da uymadı. Çöpe gitti.
Eva Maree Lip maximizer: Kokusu hoşuma gitmese de dudaklara verdiği nem hissini ve dolgunlaştımasını çok sevmiştim. Kokusu değiştiği için çöpe gitti.
Essence eyebrow kit*: Her iki pudrasının da dibini gördüm. Elimdeki diğer ürünler daha güzel geldiği için çöpe gidiyor ancak sevdiğim bir ürün oldu. 
Yves Rocher Pure system Spot corrector: Ne zaman bile aldığımı hatırlamadığım köşede durup bozulan ürünlerden. Yorum yapamıyorum:(
Farmasi Dr.C.Tuna Tea Tree Balm: Farmasinin makyaj ürünlerinden sevdiklerim olmuştu ancak cilt bakımında pek güvendiğim bir marka değil. Bu ürünü de ağır ve çok yoğun geldi. Durdu durdu çöpe gitti. 
Rimmel London Brow This Way brow gel: Bir are herkes deli gobi bu ürünü alıyordu. Tabii sevgili beautyblogger'ınız da gaza geldi hemen aldı. Rengi bana açık kaldı. Fırçası iki sıra olan kaşlarıma devasa geldi. Olmadıııı olmadı.  
Miss W aydınlatıcı: Miss W'nin rujunu çok sevmiştim ancak bu aydınlatıcı hiç olmamış. Aydınlatmıyor, homojen dağılmıyor, ambalajı pratik değil. Bir ürüne bu kadar çabaya değmez dedim ve çöpe gitti. (not: artık YSL dışındaki firmalar şu tarz çevirmeli likit ürün yapmasalar iyi olur, o mekanizma dandik olunca ürün çöp oluyor)

İşte benim bu ay makyaj masama veda edenler bunlardı. Sizin en son vedalaştığınız ürününüz hangisiydi?
Bir sonraki ay yeni ürünlerle görüşmek üzere:)
Sevgiler
ASUDE
@evremedusa

2 comments:

sevda s. said...

Ne çok ürünle vedalaşmışsın. Yerlerine daha güzelleri gelsin :) Benefit they are real Maskarayı ben de merak ediyorum. Rimmel kaş makarasını da iyi ki almamışım diyorum :)

Unknown said...

nice