Thursday, June 2, 2016

Sleek Makeup

Herkese merhaba, Sleek çoğunuzun bildiği üzere İngiliz bir drugstore markası. Bugüne kadarki Sleek alışverişimi Dupdurushop 'un instagram hesabından yapmıştım ki hala birçok farklı marka için kendisini takip ediyorum. Ancak Sleek ürünlerinin artık Gratis'lerde satılacağı haberini alınca sizlerle elimdeki Sleek ürünlerini bir kez daha paylaşmak istedim. Bir marka ülkemize ilk geldiğinde bir çılgınlık furyasına kapılıp herşeyi almaktansa alanların yorumlarını beklemek daha iyi olabilir:) 
Şimdi geçelim ürünlerimizi tanımaya.. 


Sleek Face Contour Kit
Sleek Highlighter Palette Precious Metals
Sleek Matte Me lipstick in Birthday Suit 
Sleek Face Contour Kit (Light): İlk Sleek ürünüm olan bu kiti çok uzun süredir aralıklarla kullanıyorum. Kontür pudrası tam beyaz tenli ve açık kumrallara göre kızıllık içermeyen açık kahverengi mat bir pudra. Kolay dağıtılabiliyor. Aşırı pigmentli yada yumuşacık değil ancak işini güzel görüyor ve kalıcılığı gayet iyi. Aydınlatıcı kısmı ise benim çok sevdiğim somona çalan bir renk. Yanakta çok abartı durmayan sıcak bir aydınlatıcı. 
Severek kullandığım bu ürüne bakmanızı öneririm. 
Sleek Face Contour Kit 
Sleek Highlighting Palette (Precious Metals): 3 krem 1 toz aydınlatıcıdan oluşan bu paletin ilk rengi mor-lila yansımalı bir beyaz. Üst sağdaki aydınlatıcının içerisinde de bol bol altın simler var ancak bu simler yüzde pek hoş durmuyor ve uygulaması da çok zor. Sol alttaki rengi çok seviyorum ancak bu paletin kremsi ürünleri ne yazık ki benim yağlı cildime göre değil. Ne aydınlatma özelliklerini de uygulamalarını beğenemedim. Sağ alttaki ise ışıl ışıl bir bronzer ancak yine bronzerlarda fazla sim sevmeyen beni mutlu edemedi. Ancak far olarak kullanabiliyorum.
Highlighting paletlerde Solstice olanı şu sıralar yabancı youtuber'lar arasında çok meşhur ve çok seviliyor. Ona bakacağım ancak bu ürünü pek önermiyorum.
Sleek Highlighting Palette Precious Metals 
Sleek Matte Me Lip Cream Birthday Suit: Mat gloss furyasına kapılmamak mümkün değil. Sleek'in bu ürünü ise hızlı kuruması, dudağı germemesi, ince bir tabakada bile örtücü olması ve kalıcılığı ile çok sevdiğim bir ürün oldu. Rengi de çok tatlı bir pembe-kahve ve çok kullanışlı. Aplikatörü biraz sert ve dudağa uygularken çok hoş hissettirmese de pigmentasyon sorunu olmadığından 5sn'de sürmeyi tamamlayabiliyorsunuz:)
Kısacası Sleek Matte me lipcream'lere göz atmanızı tavsiye ederim. 
Sleek'in meşhur far paletlerinden denemedim ancak Gratislerde görürsem belki bir şans verebilirim. Bu arada şehrinde gratis olmayan ya da hemen bu ürünleri incelemek isteyenler için Dupdurushop Burcu hanım ile iletişime geçmelerini öenrebilirim.

Sevgiler
ASUDE
@evrmedusa

4 comments:

oje canavarı blog said...

Birthday Suit kesinlikle alınacak =))

the creation of beauty is art. said...

Loving the look of those highlights! They are so pretty and shimmery!
the-creationofbeauty.blogspot.com

sevda s. said...

Matte me lipcreamler ilk bakacaklarımdan :) Kontür kitini de sevdim.

Unknown said...

Agora Gratis'e de 11 Haziran'da geliyormuş. Gelir gelmez kontür ve aydınlatıcı paleti var benim hedefimde de Asude'cim, güzel bir yazı olmuş eline sağlık! <3