Wednesday, June 1, 2016

Makyaj Süngerleri: Beauty Blender, Real Techniques, Monteil, Eklips

Hayatımıza girdiler ve makyaj uygulaması hiçbir zaman eskisi gibi olmadı. Evet bu bloğa şu ana kadar yazdığım en iddialı cümle ancak gerçek! Bu minik süngerler krem ürünleri, fondötenleri ve her türlü likit ürünü uygulamada çığır açtılar. Tüm fondöten fırçalarımı kenara attıran bu süngerlerle ilgili detaylı bir yazı hazırladım, buyurmaz mısınız? 

Öncelik tabii ki Beauty Blender'da. ABD'de ilk çıktığı anda her makyaj artistinin bayılarak anlattığı BB'ı uzun zaman yurtdışından istettik sonunda ülkemize de geldi. Orjinal rengi pembe olmasına rağmen Pure, Pro, Nude, Red carpet gibi birçok farklı versiyonu da çıktı. Hatta kendine has bir temizleyicisi bile var. 
Beauty Blender original: Bu mink pembe sünger ıslatıldığında 2,5 katı oranında büyüyor. Tüm likit ürünleri (fondöten, concealer, krem kapatıcı vs) ürünleri uygularken nemli kullanım en başarılı kullanım şekli. Öncelikle bol suda ıslatıp, suya doyduktan sonra sıktıktan sonra havlu peçete ile bir kez daha kurulayıp nemli haliyle ürünü uyguladığınızda tüm ürünün homojen bir şekilde yayıldığını göreceksiniz. Pembe rengi her yıkamada solsa da kullanım ömrü klavuzunda yazan 3 aydam çok daha fazla. Ayrıca diğer süngerlerden farklı olarak sürüğünüz ürünün çok azını emiyor bu nedenle temizlemesi de çok zor değil.
Tüm makyaj süngerlerini Hacı Şakir sabuna sürterek ve yıkayarak temizleyebilirsiniz.
Beauty Blender Pro: Pro sünger siyah renkli ancak yapı ve sertlik olarak orjinal ile aralarında bir fark yok. Orjinal BB pembe rengini çok çabuk akıtsa da Pro siyahlığını neredeyse hiç bozmuyor. O nedenle pro'yu kesinlikle daha çok sevdim.
BB süngerleri, Watsons ve Gratis mağazalarında ayrıca www.beautyblender.com.tr'dan alabilirsiniz.
Monteil makyaj süngeri: Hobi parfümerilerde satılan bu markanın süngerini bana sevgili Gonca hediye etmişti(tık tık bloğu!). O, bu süngeri çok sevmiş ve bana da almak istemiş. Yapı olarak BB'a kıyasla çok daha tok ve boşluksuz bir yapısı var. Bu da süngeri daha sert yapıyor. Islatıldığında büyüyor ancak çok fazla değil. Bence ürünü biraz fazla emiyor ve sıkışık yapısı yüzünden temizleme aşamasında da leke kalabiliyor. Güzel bir sünger ama yine de, birincilik hala BB'de!
Sol Monteil, sağ BB 
Eklips makyaj süngeri: Bu süngeri Watsonsdan almıştım. Şekli çok ergonomik gelmişti sanki tam ele oturacak bir tasarımı var. Yapısı biraz daha lateksli bir yapısı var. Monteil gibi bu da ürünü BB'ye göre daha fazla emiyor ve diğer iki süngerden daha zor ürünü dağıtıyor yani aynı bölgeden 3-5 kez geçince ancak o zaman homojen bir görüntü oluşuyor. Uygun fiyatı ise artı özelliği. 
Real Techniques makyaj süngeri: Sanırım yapı olarak BB'ye en yakın sünger bu. Tasarımı birçok insana hitap etse de köşeli tasarımı benim tercih edeceğim bir tasarım değil. Yine de gözenekli yapısı, yumuşaklığı, ürünü fazla emmemesi, temizlenebilirliğinin iyi olması gibi pek çok iyi özelliği var. Bu noktada benim asıl sorum; orjinal BB ile arasındaki fiyat farkının çok olmaması sebebiyle herhalde tercihim orjinal BB'dan yana olurdu.
Benim favori sıralamam şu şekilde:
1- Beauty Blender Pro
2- Beauty Blender Original
3- Real Techinques
4- Monteil
5- Eklips
Umarım faydalı bir yazı olmuştur.
Sevgiler
ASUDE
@evremedusa

2 comments:

the creation of beauty is art. said...

I really love the Real Techniques brush. The design makes it easier to get into smaller areas, I think!
the-creationofbeauty.blogspot.com

Unknown said...

BB Pro benim de favorim! <3