Saturday, June 25, 2016

Kiko Cream Crush Göz Farları

Ünlü İtalyan markası Kiko cosmetics Türkiye'ye gelmişken sırasıyla elimdeki Kiko ürünlerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Kiko ile tanışmamız bir İtalya seyahati sayesinde oldu. Zaten İtalya'da her köşe başında mağazaları bulunuyor ve kozmetiğe merakı olan herkesin içeri girmek isteyeceği bir ürün çeşitliliği mevcut. Şu an için İstanbul Capacity AVM, İstinyepark AVM, Tepe Nautilus Store Kadıköy mağazaları mevcut; markanın hızla diğer illere de yayılmasını bekliyoruz:)

Kiko Cream crush göz farları Mac paint pot ya da Maybelline Color Tattoo göz farlarına benzer olarak cam kavanozda krem yapıda ürünler. Kapağı açık kalırsa kuruyabilirler.

Kiko Cream Crush göz farı 06 numara: Çok güzel bir kahverenginin içerisinde altın simler bulunuyor. Yaz makyajında fazla uğraşmadan bu farı sürüp üstüne bol rimel geçerseniz çok hoş duracaktır. 
Bu tür farlarda en güzel performansı parmaklarımla uyguladığımda alıyorum. Bence krem farların çoğu gibi bu farlar da bolca gölgeleme ve fırça ustalığıyla sürülecek farlar değil. Hızlı ve parmaklı makyaj severlerin beğeneceği ürünler:)
Yapısı yumuşak ve köpüksü, parmağımı değdirdiğimde bol miktarda ürün elime geliyor ancak göz kapağıma sürüp dağıttığımda pudralaşıp sabitleniyor. Bu serideki hiçbir farda çizgilere dolma sorunu ya da kalıcılık sıkıntısı yaşamadım. Özellikle Color Tattoo'lar ve paint potlar bende hep çizgilenir ama Kiko bu konuda onlardan daha başarılı.

Kiko Cream Crush no:03: Çok güzel bir kahveye çalan bordo rengine sahip bu far yapı olarak diğer 2sinden daha kuru yapıda.Koyu bir renk olduğu için uygularken hızlı davranıp tampon hareketlerle dağıtmak gerekiyor ki dalga dalga durmasın. Bir kez sabitlendiğinde serinin diğer farları gibi siz çıkarana dek hiçbir yere oynamıyor.
Kiko Cream Crush no:04: 3 farın içerisinde en kremsi ve yumuşak yapıdaki renk bu. Renk olarak çok nadir bulunabilecek bir gri-mor. Açıkçası elimdeki hiçbir fara benzemeyen rengi ile ilgimi en çok çeken far bu oldu. Pigmentasyonu çok iyi ve sürer sürmez tam bir kapatıcılık sağlıyor. Kremsi yapısı kısa sürede matlaşıp sabitleniyor. Ancak ne kadar nadir bulunan bir renk olsa da kullanım olarak çok da günlük bir far rengi değil. Daha çok dumanlı göz makyajında baz olarak kullanılabileceğini düşünüyorum.
Kiko krem farlar benim çok beğendiğim bir formülasyona sahipler. Şimdi ilk hedefim bu farların açık  renklerini bulup tüm göz kapağımda baz olarak ya da tek başına kullanmak:)
Kiko'nun İzmir'e gelişini sabırsızlıkla bekliyorum!
Yakında elimdeki diğer ürünleri de sizlerle paylaşırım.
Sevgiler
ASUDE
@evremedusa