Sunday, June 12, 2016

Bitenler & Çöpe Gidenler

Makyaj çekmecem sürekli bir sirkülasyon halinde. Yeniler gelirken bir kısım ürün de bitiyor, çöpe gidiyor ya da güzel ama ihtiyaç fazlasıysa hediye ediliyor. Böylece toz ürünler dışındaki ürünlerin raf ömürlerini çok geçirmeden elden çıkarmış oluyorum. Bu ay elimden çıkardıklarımla ilgili yazılar da yazmaya başlamak istedim. Faydalı bulursanız yorum bırakın ki devamını getireyim. Şimdi de giden ürünleri detaylandırmalım...


The Balm Schwing eyeliner: Bazı ürünleri o kadar çok denersiniz ki sonunda, "işte bu!" dediğiniz bir ürün gelir. İşte benim için eyeliner kategorisinde bu ünvanı hak eden ürün bu. Aplikatörü keçe uçlu, ne sert ne de çok yumuşak ne kalın ne ince, tam kararında. Mat ve simsiyah olması, kalıcılığı da artısı. Çıkartırken çok pamuk harcatsa da bu ürün bitenler kategorisinde ve yenisi açıldı bile.

Farmasi Secret Eyeliner Pen: Kalem eyelinerlar da günlük kullanımda sevdiğim ürünler. Farmasi'yi de bu kategoride başarılı buldum. Yeterince siyah ve kalıcı. Bu ürün de bitenler grubunda ancak yenisini almayacağım.

Alix Avien Liner Pen: Kalem şeklindeki ilk eyeliner'ım bu üründü. Siyahlığını ve uygulama kolaylığını çok seviyordum. Bu da 2.ürünüm hatta. Kalem şeklindeki eyelinerlardan en alınası olanı bence bu. Şu an elimde Loreal Superstar Liner olduğu için yeniden bunu almayacağım ama o bitince tekrar buna dönemem olası. Yani bu ürün de bitenler grubunda. 
Goldenrose Longstay Precise Browliner: Şu an 2.sini kullandığım bu ürün ambalaj ve hatta yapı olarak Anastasia Beverly Hills'in meşhur Brow Wiz kalemine benziyor.Aradaki yapısal fark, brow wiz biraz daha sert yapıda, daha fazla pudramsı görünümde ve daha kalıcı. Ancak Goldenrose da pigmentli, doğal görünümlü ve ulaşılabilirlik+fiyat açısından ciddi avantajlı. Benim numaram 104 ve sanırım daha iyisini bulana dek alacağım rutin ürünlerim arasına girdi bile. Zaten snapchatte de sürekli bu ürünü görüyorsunuz:) (@evremedusa). 

Smashbox Tech Matte Pencil: Bu da Brow wiz'in Smashbox versiyonu. Bendeki rengi zaten bana uymayan bir renkti ancak kaş başlangıcında ve kaş diplerinde kullanarak bitirdim. Yapısı yine pudralaşan, yüksek pigmentli ve kalıcı bir ürün. Ancak çok yumuşak yapıda olduğundan (zaten bu ambalaja sahip kaş ürünleri çok hızlı bitiyor) ekstra hızlı tükendi. Fiyatı düşünülürse güzel olmasına rağmen, muadili varken para dökeceğim bir ürün değil. 

Oriflame TheOne Eyes Wide Open Mascara: Açıldıktan sonra bi hayli süre geçtiği için çöpe gidenler grubunda. Fırçası aşağıda gösterdiğim gibi. Önceleri severim sanmıştım ancak fırça yapısı benim ince ve kısa kirpiklerime göre değil. Hele de kıl fırçalarla artık hiç anlaşamıyor kirpiklerim. Sevemedim, olmadı. 
 Essence Stay Natural Concealer: Çok kişide övgüsünü duyup aldığım bu ürünle hiç anlaşamadım. Yapısı fazla kremsi ve kesinlikle çizgilerime çok doldu. Aplikatörü meşhur Yves Saint Laurent Touche Eclat'ınkine benziyor(arkasını çeviriyorsunuz ürün fırçanın içinden geliyor) ama mekanizması o kadar kötü çalışıyor ki ya hiçbirşey gelmiyor ya da heryer ürün oluyor. Bendeki rengi 02 idi ama durdukça böyle grimsi kötü bir renge dönüştü. Direkt olarak çöpe gitti.

Gosh Eyeliner Pen: Aslında isiminden kalem şeklinde bir eyeliner bekliyorsunuz ama bu ürün aslında kalem şeklinde değil. Keçe ucunu beğenerek almıştım ve fazla incelememiştim. Ucu çok sert ve o sertlik yüzünden aplikatörü teninize değdirince eyeliner keçe ucun iki tarafına kaçıyor ve orta kısım bembeyaz kalıyor. Aslında mat bitişi olmayan parlak siyah ürün istediğim için almıştım ama pigmentasyonu ve aplikatörü o kadar başarısız ki uğraşmaya değmez diyerek çöpe gönderiyorum.
Umarım bu yazı dizisini faydalı bulursunuz. Elimden geldiğince bu tarz toplu ürün yorumları yapmak istiyorum. Sizin bu ara "wooow" dediğiniz ya da "oooolmadı" dediğiniz ürünler hangileri?
Sevgiler
ASUDE
@evremedusa

9 comments:

evintekkizimona said...

Makyaj malzemeleri bitirmesi zor ürünlerdir sen iyi iş çıkarmışsin

Unknown said...

Kaş kalemleri benim kaşlarımı döküyor sanki :/ O yüzden daha çok toz yada jel ürünlere yönelmeye başladım. Golden Rose' un bu kaş kalemini beğenmeyen yok, bir denesem mi acaba ^^

Unknown said...

Great!

www.bstylevoyage.blogspot.com

Balbocegi ile Kozmetik said...

Golden Rose son zamanlarda harika ataklar yaptı. Bu kalemi ben de almayı düşünüyorum ama aklıımı 7 renk seçeneği ile renkli kaş maskaraları da çeliyor. Ah bir de far bazı çıkarsa Türk firmaları)

evremedusa said...

mona, bir süredir elimin altındakiler de elimden çıkmış oldu. Yoksa ziyan oluyor herşey ama far bitirmem imkansız mesela

Ceyda, goldenrose'un ki de az da olsa döküyor cnm, ama yapısı yumuşak olduğundan çok minimum. beence bi dene

Balböceği, evet cidden de öyle ben kendimi zor tutuyorum herşeyden almamak için:)) evet yaa o far olayını çözemediler bir türlü keşke yapsalar şöööyle duochrome'lar naturallar falan:)

Unknown said...

Deborah sadece kırmızı rengi olan tek bir ruj çıkardi, bayıldım!

Mervenin evinden said...

orilame mascara benim de hoşuma gitmemişti :/

evremedusa said...

Beste, Deborah kırmızı ruja kesin bakacağım önerin için çok teşekkür ederim.

Merve, evet olmamış bence de. Zaten güzel maskara üretmek ciddi zor bir iş bence:)

pinarkocadere said...

Çok faydalı bir yazı olmuş bence devamı gelmeli :) Benim olmadiii dediğim ürünlerden biri flormar'in kamuflaj paleti. Yeşil ve beyaz rengini severek kullanıyorum ama pembe ve bej renkleri tenime çok açık geldi,göz altlarimi kuruttu ve bol bol cizgilerime doldu. Pembe rengi bitirene kadar kullandim, yeni bir corrector arayışına girdim.