Tuesday, June 21, 2016

Benefit Haul!

Merhaba, bugün kapsamlı bir yazı ile buradayım. Malum yaz sıcakları bastırdı ve makyaj malzemelerinde bir çoğumuz önemli değişikliklere gittik. Şimdi bu yaz sıcağında işinize yarayabilecek ürünler ile kapsamlı Benefit marka incelemesi zamanı!!! 

Benefit Cha Cha tint lip&cheek stain: Benefit'in en ilgi çekici bulduğum ürün serisi kesinlikle bu lip&cheek stain'leri (benetint, posietint, lollitint de serinin diğer renkleri). Büyük bir oje şişesi gibi duran ürünün aplikatörü de aynı oje aplikatörüne benziyor. Cha cha tint swatchta da gördüğünüz gibi fosforlu bir turuncu olmasına rağmen yüzde daha pembemsi bir mercan rengine dönüşüyor. 

İlk uyguladığımda hiç sevmemiştim çünkü uygulama yöntemini bilmiyordum. Çok hızlı sabitlendiğinden ve fazla pigmentli olduğundan elmacık kemiğimin en üst noktasına küçücük 3 nokta halinde sürüp hızlıca parmaklarımla dağıtıyorum. Bu şekilde sabitlenmeden önce homojen dağıtmış oluyorum.

Yaz aylarında az makyaj yaptığımız ve makyajın dayanıksızlaştığı dönemde kurtarıcı olacak bir ürün.
Kalıcılığı çok iyi, cildi yağlandırmıyor, doğal görünümlü ve özellikle de teninizde kusur yoksa çıplak tene uyguladığınızda da tüm gün sizinle duruyor.

Benefit Cha Cha Balm: Çok şık metal ambalajın içinde yine Cha Cha tint'in renginde bir lipbalm. Çok nemli bir bitişe sahip ve neredeyse yok denecek kadar az pigmentli. Ben bu ürünü Cha Cha tint uyguladığım dudaklarımın üstüne uygulamayı seviyorum. 

Bu arada küçük bir not; Cha Cha tint dudaklarımda çok tatlı bir şeker pembesine dönüşüyor neredeyse tüm mercanlığını yitiriyor. Bu durumu dudak rengime bağlıyorum, o yüzden almadan önce deneme şansınız olursa sizde ne renk duracağını görebilirsiniz. 
Benefit They're Real mascara: İşte bu! Biliyorsunuz ki çoğu zaman ürünler konusunda temkinli yorumlar yaparım çünkü seven ve sevmeyenler olabilir ancak benim "hayatımın rimeli" kesinlikle They're real! Kirpiklerim çok az ve düzler. Herkesin sevdiği çoğu rimel bende hiçbir etki yaratmıyor ne yazık ki. Ama bu öyle değil. Özellikle 2-3. katı geçtiğimde kirpiklerim gerçekten çok belirginleşiyor, dolgunlaşıyor ve kıvrılıyor. Fırçasının plastik olması, ucundaki minik tombik kısmın alt kirpiklere mükemmel oturması süper.

Bu rimelin tek kötü yanı temizlemesinin zor olması. Yeni çıkan çift fazlı makyaj temizleme suları ile bu sorunun da üstesinden geliyorum. Kirpiksizseniz en azından deneme boyunu edinip denemenizi öneririm. 
Benefit thePOREfessional makyaj bazı: Yaratıcılıkta sınır tanımayan esprili isimler bulma konusunda Benefit ve TheBalm markaları bence çok başarılılar. İsminden de anlaşıldığı üzere ürünün vaadi gözenekleri örtmek ve pürüzsüz bir cilt hazırlamak. 

Yaklaşık 3 tane mini boyunu bitirdiğim ve bu kutuyu da yarıladığım için rahatlıkla söyleyebilirim ki vaatlerinin çoğunu yerine getiriyor.  Silikonlu yapısı dolayısıyla gözenekleri tıkayarak görünümlerini azaltıyor. Mat ve kadifemsi bir bitiş sağlıyor ve uyguladıktan sonra 2-3dk sonra üstüne fondöten sürdüğünüzde daha pürüzsüz bir cilt elde etmiş oluyorsunuz. 

Fondötenimin kalıcılığını aşırı arttırdığını söyleyemem. Ya da tedavi edici bir tarafı yok. Ancak sivilce yapmayan ve cilt yüzeyini eşitleyen bir baz arıyorsanız bence en iyilerinden birisi bu ürün.

Benefit thePOREfessional Agent Zero Shine: Toz pudralarım içinde en mantıklı ambalaja sahip ürün kesinlikle bu! Tuzluğu andıran bir ambalajı var. Üstteki kapağı çevirince tuzluğumuz açılıyor ve ürünün kapağına pıt pıt biraz pudramızı dökebiliyoruz. Sonrasında ürünün altındaki mekanizmayı çeviriyoruz ve içinden elimde gördüğünüz minik fırça çıkıyor. Kapaktaki pudrayı matlaşmasını istediğimiz yere sürüyoruz ve işlem tamam.

POREfessional baz gibi gözenekleri yok etmiyor ancak yapısı gerçekten çok ince ve kesinlikle fondötenin rengini bozmuyor. İnce bir pudra olduğundan yüzünüzde tabaka tabaka ürün varmış gibi durmuyor ve hızla matlaştırıyor. 

Ancak ürün gün boyu matlık verecek ya da tüm gün fondöteni yüzünüze sabitleyecek bir ürün değil. Zaten böyle vaatleri de yok. Anlık parlamaları almak ve doğal görünümü kotumak isteyenlerin çantasında kırılmadan, dağılmadan uzun süre kullanabilecekleri pratik bir ürün.

Benefit ThePOREfessional License to Blot: Balm şeklinde matlaştırıcı bir ürün olan License to blot bence sadece makyajsız tene uygulanabilecek bir ürün. Makyaj üstüne sürdüğünüzde herşeyin dağılmasına ve çirkin bir görüntü oluşmasına yol açıyor. Ancak mesela cilt makyajı yapmayacaksınız ve yazın T bölgenizin parlamasından şikayetçisiniz. Bence o noktada hem transparan olması hem de anında matlık sağlaması, kullanımının kolaylığı ve taşıma avantajı ile bu ürün sizi kurtarabilir. 

Sürdüğünüz an hem gözeneklerin görünümünü hafifletiyor hem de matlaştırıyor. Pudra gibi ağır bir görünümü de yok. Ayrıca zaten sadece matlık için pudra kullandığınızda cilt tekrar yağlanırken hem pudrayı yok ediyor ya da daha kötüsü pudrayı nokta nokta bir hale getiriyor. Bu ürün genç ciltlerin çok seveceği bir S.O.S kurtarıcı bence.

Benefit markasına ait elimde olan ve deneğim ürünlerden bazıları bunlar. Bence markanın ürünlerini hafif makyaj yapan ve genç ciltler daha çok seveceklerdir. Çoğu ürün az kapatıcı ve doğal sonuç veriyor. Bence hepsi de işlerinde çok başarılılar. Ancak makyajdan beklentiniz kusursuz bir ten ve tam yapılı bir sonuç ise bu ürünler size hitap etmeyebilir.

Umarım yazıyı faydalı bulmuşsunuzdur.

Sizin en sevdiğiniz Benefit ürünüz hangisi? Eğer önerirseniz ben de deneyebilirim:)

Sevgiler
ASUDE
@evremedusa2 comments:

the creation of beauty is art. said...

I absolutely LOVE Benefit products. These are amazing...especially the PoreFessional. I swear by that one!
the-creationofbeauty.blogspot.com

Unknown said...

Ellerine sağlık harika bir paylaşım olmuş :) Bende baya bir ürünü var Benefit' in ve baya bir ürününü deneyimleme fırsatım oldu. Gimme Brow, Fake Up, Porefessional, Rockateur en sevdiklerim arasında ilk sırada yer alıyorlar :) O kadar ürün içinde en sevmediğim ürünü They're Real Push Up Liner'ı oldu gerçekten ilk defa bir üründen nefret ettim...