Sunday, May 22, 2016

Loreal Nude Magique Cushion Fondöten

Loreal'in ülkemize yeni gelen fondöteni Nude Cushion bugünkü blog konuğum. Yine indirim döneminde ilk gün testera bile bakmadan bu fondöteni almıştım. Şimdi de almayı düşünenler için bir inceleme yazısı yazıyorum.

Cushion fondötenler Kore markalarının yıllardır tercih ettiği süngerli tipte fondötenler. Geçen sene Lancome'un Cushion tipi bir fondöten çıkarmasıyla tekrar ünlendiler. Biliyorsunuz ki Lancome'u da Loreal üretiyor. Hal böyle olunca ucuz alternatif olarak Loreal de bu tarz bir fondöten çıkardı. 
# İsmine benzer olarak yapısı da ince ve örtücülüğü hafif. Bana yeterli gelmediği için BB kremimin üstüne aydınlık bitiş için uyguluyorum.
# Islak bitişe sahip. Çok aydınlık ve simli değil ancak nemli gösteriyor.
# Kalıcı değil özellikle de karma cilde sahipseniz cildinizden 3-5 saat içinde yok olduğunu göreceksiniz.
# En iyi sonucu ıslak beauty blender ile uyguladığımda aldım. İçerisinde uygulama için sünger ve ayna bulunuyor ancak ince ve sert aplikatörüyle uygulama yapmak çok zor oluyor.
Bendeki rengi 01 ve cildimle tam uyum sağladı. Tek başına uygulayamayacağım ama örtücü fondötenimin üstüne aydınlık görünüm için kullanabileceğim bir ürün. Benim cildim ve ihtiyaçlarıma uygun değildi ancak kuru ciltliyseniz ve az kapatıcı bir ürün arıyorsanız sevebilirsiniz.
Sevgiler
ASUDE
@evremedusa

2 comments:

the creation of beauty is art. said...

I have this and quite like the formula. It is quick and easy to use, which is always a good thing!
the-creationofbeauty.blogspot.com

charmeuse said...

nice ;)
www.charmeuse.pl