Thursday, May 19, 2016

Loreal Infaillable Sculpt Contouring Palette

Merhaba, öncelikle bayramımız kutlu olsun! Bugün blogda konuk etmek istediğim ürün yine son zamanlarda ülkemize giriş yapan Loreal Infaillable Sculpt Contouring Palette. Yine anneler günü indiriminde aldığım bu paletin normal fiyatı 50 lira civarı ancak sürekli indirimler oluyor sanırım ben de 25tl civarına almıştım. Ben aldıktan kısa bir süre sonra bir tane de Loreal tanıtım amaçlı göndermiş ancak ben zaten almıştım:)) Gelelim deneyimlerime...

Bendeki rengi 01 Light rengi. Diğer renklerini ise ne gördüm ne de denedim. Zaten birçok kişiye olabilecek rengi bu. Çok esmer olmadığınız ya da çok beyaz olmadığınız takdirde kullanabilirsiniz. 
# Ürün krem formunda olmasına rağmen yağlı bir yapısı yok. (benim için artı bir özellik)
# Açık kısmı highlighter olarak adlandırılmış. Ancak pigmentasyonu çok az ve ıslak beauty blender dışında (fırça ve parmağımla) uyguladığımda dağıtamadım ve çizgi çizgi durdu.
# Koyu kısmı kontür kısmı ve rengi benim cildime tam oldu. İçerisinde çok hafif de olsa kızıllık var bence. Yine sürdükten sonra pudralaşan bir yapısı var.
# En iyi uygulama şekli fondöten uygulandıktan sonra ıslak beauty blender ile yoğun uygulayıp sonra aynı süngerin temiz tarafıyla dağıtınca oluyor. Fırça ve parmakla dağıtmak çok çok zor. 
# Çıplak tende kalıcı olacağını sanmıyorum. Cildim lekeli olduğu için zaten çıplak cildime kontür hiç bir ürünle yapmıyorum bu nedenle o şekilde kullanmayı denemedim.
# Fondöten üzerindeki kalıcılığı başarılı. Tüm günü geçirmese de 6-7 saat az bir silinme ile beni idare etti. Cildiniz çok yağlı ise daha erken solabilir. 
Bu ikilinin kontür kısmını uygulama olarak pratik buldum. Zaten fondöteni genellikle ıslak beauty blender ile uyguladığım için kontürü de aynı süngerle yapmak bana kolay geldi. Rengi ve yapısını da sevdim. Ancak aydınlatıcı tarafı benim gibi ışıltı severlere göre değil, yapı olarak da sevmedim. 
Kısacası hem sevdiğim hem de bayılmadığım bir ürün oldu. İndirimde denk gelirse ve ihtiyaç dahilindeyse alınabilir.
Sevgiler
ASUDE
@evremedusa

No comments: