Friday, May 13, 2016

Alışveriş Günlüğüm


Herkese merhaba! Beni instagramdan takip edenler hatırlayacaktır, iki hafta önce, hafta sonu için İstanbul'daydım. Cumartesi öğleden sonramı da, İstanbul Optimum Outlet'i keşfederek geçirdim. İzmir'de de her zaman alışveriş yapmayı sevdiğim Optimum, İstanbul'daki AVM'sinde İzmir'den farklı ilgi alanıma giren mağazaları da barındırınca oldukça eğlenceli geçen bir alışveriş günü ortaya çıktı. İşte başlıyoruz!
İlk durağım, İzmir'de bulamadığımız Brandroom Outlet oldu:) Boston'dayken görmeye alışkın olduğum tasarım markaları, yine neredeyse Amerika'daki indirimli fiyatlarında görünce mağazada kendimi kaybettim diyebilirim:) Yukarıdaki karede gördüğünüz Markus Lupfer marka simli loafer aklımda kalmış olsa da, ben o gün mağazadan Juicy Couture'dan bir espadril ve o çok sevdiğim Kate Spade'den bir bileklik alarak ayrıldım:) ps. Onları henüz sizlerle paylaşmaya fırsatım olmadı:) Snapchatte (coco.bolinho) ve instagramda (cocobolinho) takipte kalın!
Bu aralar, küçük prensimizi beklerken, karnım ve bel çevrem de büyüdüğü için, etek reyonuna 'bekleyin yakında sizleri yine giyebileceğim' diyen gözlerle baktım:) Ama yaz aylarına çok yakıştırdığım midi, dantelli bu beyaz Maje etek aklımda kalmadı değil:(
İkinci durağım, İzmir'deki Optimum'da da mağazası bulunan ama İstanbul'da belki daha farklı parçalar bulurum düşüncesiyle ziyaret ettiğim Tommy Hilfiger mağazasıydı. Tommy'nin o klasik ama vazgeçilmez parçaları günlük hayatta rahatlığı ön planda tutanlar için bence vazgeçilmez. Bu yaz her zamankinden daha fazla güneşten korunma gereksinimim olduğu için, şapkalar ve yine olmazsa olmaz denim reyonu radarımdaydı.
Tabi ki, eskiye göre çok daha hızlı acıkıyor ve karnımda büyüyen tontiki düşündüğüm için aç kalmamaya dikkat ediyorum:) Yine İzmir'deki Optimum AVM içerisinden aşina olduğum ve sevdiğim Kule restoranda harika bir öğle molası verdim. Her gün tükettiğim ana öğünlerden birini protein ağırlıklı seçmeye çalıştığım için, sıcak etli salata tercihim oldu.
Karnımız doydu, alışverişe devam:) Bu kez Beymen Seri Sonu mağazasındayım. Yine kendini ayakkabı reyonunda kaybeden ben:))) Bu arada, Optimum'dayken gün boyu snapchatten ve instagramdan paylaşım yaptığım için, beni Beymen'de ayakkabı reyonunda kendimi kaybederken bulan tatlı takipçime buradan selam gönderiyorum:)
Yine Beymen'de dünyaca ünlü tasarımcıların çantalarına, sezon fiyatlarından çok daha uyguna ulaşmak mümkün:) Yaza yakışan renklerde bu 3 çanta favorim oldu:) Ama aklım o süet Proenza Schouler'da:)
Yeni eve taşınma telaşımız bu günlerde iyice artarken, bahçe mobilyalarına da merak sarmış durumdayım:) AVM içerisinde gezerken, Mudo'nun bu yaz konseptinden de yeni evimiz için ilham almayı ihmal etmedim:) O pug'lu yastıklar kesinlikle alınacaklar listemde!
Evet işte geldik en eğlenceli kısma:) Artık sadece kendim ya da Çağdaş için değil, küçük prensimiz için de alışveriş yapıyorum:) Optimum'daki Columbia mağazasına, Çağdaş'a birşeyler bakmak amacıyla girmiş olsam da, bu tulumları görünce dayanamadım:) O zaman size henüz cinsiyetini açıklamamıştım:) O yüzden karede bir pembe bir de mavi tulum var:)
Optimum Outlet'te giyim ve dekorasyon yanında, oldukça fazla kozmetik seçeneği de mevcut. Hamileliğim süresinde hiç bulantı yaşamamış biri olsam da, kokulara karşı çok hassas bir dönem geçirdiğimi söylemek zorundayım. Bunlar arasında beni en çok yoran da, çok severek kullandığım parfümlerden vazgeçmek zorunda kalışım oldu:( Tekin Acar içerisinde gezinirken, hamileliğimde kullandığım tek parfüm olan Clinique Happy'e bir alternatif buldum: Issey Miyake'den L'eau D'Issey! 
Her zamanki yazılarımdan farklı olsa da, bu kez sizlerle, Optimum Outlet'te alışveriş dolu bir günümü nasıl geçirdiğimi paylaşmış oldum:) Hamileliğimde artık 30. haftaya yaklaştığım bu günler ile birlikte, uçakla seyahat etmeyi bir süre ertelemiş olsam da, bir sonraki gerçekleştireceğim İstanbul seyahatimde, Optimum Outlet alışveriş için mutlaka uğramayı düşüneceğim noktalardan! Umarım yazıyı sevmişsinizdir! Çok çok sevgiler:)

Ne giydim:
Ceket: Zara AW 15' benzeri
Bluz: Zara SS 15' benzeri
Pantolon: Mango SS 16' burada
Çanta: Michael Kors burada
Eşarp: Zara SS 16' burada
Ayakakabı: Adidas Stan Smith burada

Sevgiler, Cocobolinho

6 comments:

BABALUCCIA said...

gOOD DAY
To me new post RAIN OUTFIT
babaluccia.blogspot.com
bloglovin

Merve said...

Küçük prensimiz için alışveriş yapıyorum deyip cinsiyeti henüz açıklamadım demişsiniz.

Unknown said...

Sevgili Merve,
Alışveriş yaptığım gün, instagram üzerinden de paylaşım yapıyordum. İşte o zaman henüz cinsiyeti açıklamamıştım, o nedenle fotoğrafta hem pembe hem de mavi bir giysi var. Ama daha sonra blog yazımda açıkladım.

Unknown said...

Kilo almamayı nasıl başardınız :) hamilelikte beslenmeniz hakkında da bir yazı yzar mısınız ?

Unknown said...

Kilo almamayı nasıl başardınız :) bunun hakkında da bir yazı yazar mısınız ?

Unknown said...

Sevgili Ezgi, kilo almaz mıyım:) tabi ki alıyorum.
Sadece bebeğe yayrlı olacak ve gerekli besinlerle beslenmeye dikkat ediyorum, yoga yapıyorum düzenli, belki ondan kilolar vücudumda bir yerde toplanmadı dağıldı:) boyum da 1.78, uzun boylu olmanın en büyük avantajını hamile iken yaşadım, 9-10 kiloya yakın aldım şu ana kadar ama sanırım göberk ve çevresi dışında diğer yerlerde hafif kalınlaşmalar ile dağıldı kilolar. tamamen vücut yapısı, hareketlilik ve beslenme ile ilişkili olduğunu düşünüyorum. Ama bununla ilgili yazı da yazabilirim gerçekten.
çok sevgiler