Sunday, April 17, 2016

Yaşam Dükkanı - Miss W ürünleri

Kozmetik ürünlerinin içerikleriyle yakından ilgilenen biri değildim ancak makyaj merakımı yıllarca sağlıkla sürdürebilmemin başka bir yolu olmadığından ben de artık içerikleri sıkça kontrol eder oldum. Tam da böyle bir dönemde Yaşam Dükkanı ile tanıştım. Yaşam Dükkanında satılan ürünlerin içerikleri genellikle %90'ın üzerinde doğal içerikten oluşurken markaların çoğu ise Eco Cert sertifikalı markalar. Mart ayı başından beri deneyimlediğim Miss W ürünleri için ise genel olarak bir fikrim oluştu. Hadi beraber inceleyelim!

Miss W Ruj no.125
Miss W Rouge a Croquer Ruj no 125/Fatal Red:  Ürünün %97,6'sı doğal içerikten oluşmuş. Bence içerik ruj ve ten ürünlerinde daha da bir önem kazanıyor. Çünkü rujları çoğunlukla yiyoruz. Özellikle içeriğinde kurşun gibi ağır metallet içermemesi, kakao ve zeytinyağı ile dudağı beslemesi, yoğun pigmentli olması çok önemli. 
Ambalajının çoğu sağlam bir kartondan oluşuyor sadece rujun mekanizması plastik. Sanırım ambalajda da fazlaca yapay madde kullanmak istememişler. 
Miss W ruj no.125 dudakta uygulanmış hali
# Rengi çok güzel bir soğuk alt tonlu kırmızı.
# Dudakları kurutmuyor, aksine güzelce nem veriyor.
# Saten bitişli. 
# Kalıcılığı gayet iyi.
# Dudak çizgilerinde birikme yapmıyor.
# İçeriği temiz.
# Fiyatı: 49TL . İncelemek için tık tık!
Miss W aydınlatıcı kalem dağıtılmamış hali
Miss W Illuminating Touch aydınlatıcı kalem: Aydınlatıcı kalemin fırça ucuna ürün gelebilmesi için arkasındaki mekanizmayı çevirmek gerekiyor. Bu sayede fırçaya ürün geliyor ve aydınlatmak istediğiniz bölgeye ürünü sürüyorsunuz. Ancak fırçası ürünü dağıtmak için uygun değil bence.
Aydınlatıcı olduğu için kapatma özelliği beklememelisiniz. Kapatıcınızın üstüne elmacık kemiklerinizin en yüksek noktasına dağıtırsanız bu bölgeyi aydınlık gösterebilirsiniz.
# Ürünün %98,8 içeriği doğal içerikten oluşuyor.
# Yapısı kuru ve çok homojen değil. En iyi sonucu nemli beauty blender ile alabiliyorsunuz. Fırça ile dağıtmak mümkün olmuyor ve çizgili duruyor.
# Ürünün aydınlatıcı etkisinden faydalanmak için bolca uygulamak gerekiyor yoksa çok belli olmuyor.
#  İçeriği doğal ancak asansörlü olması, homojen dağıtılması için çok efor gerektirmesi ve fiyatının 74tl olması bence negatif yönleri. İncelemek için tık tık! 
Miss W aydınlatıcı kalem uygulama sonrası
Miss W oje 16 numara
Miss W oje no:16 : Paraben, toluen, formaldehit, reçine ve fenoksietanol içermeyen bu oje tek katta rengini veriyor. Sürümü minik fırçasına rağmen kolay ve kuruması hızlı. Rujdan sonra en önem verdiğim içerik oje içeriği çünkü sürerken direkt olarak soluduğumuz kimyasalların vücudumuza verebileceği zararlardan açıkçası çok korkar oldum. O nedenle güvenle kullanabileceğim bir oje markası olması bence çok güzel!
Fiyatı: 29tl incelemek için tık tık! 
Miss W oje 16 numara
Miss W çok geç tanıştığım bir marka ancak şimdiden farlarını ve allıklarını merak etmeye başladım. Hem ruju hem de ojeyi çok sevdim ve tavsiye ederim. Aydınlatıcı ise benim istediğim efekti vermediği için kararı size bırakıyorum. Umarım faydalı bir yazı olmuştur.
Yaşam dükkanı'nı incelemek için tık tık!
Sevgiler
ASUDE
@evremedusa (instagram, snapchat, twitter, google +)

4 comments:

Ivana Džidić Split said...

I really like that red lipstick...so perfect on your lips. That nail-polish is also lovely. A classical red manicure is always a great idea.

Moda Düşleri said...

Rujun rengini çok sevdim çok yakışmış ayrıca doğal içerikli olması artı bir özellik :)

charmeuse said...

amaizng ;)
www.charmeuse.pl

kozmetikperisi said...

Renkleri çok guzelmis ruju da ayrıca çok begendim:)