Wednesday, March 2, 2016

The Balm Mont Balm Far Paleti

Dünya Kadınlar Günü'ne sayılı günler kala indirimler başlamak üzereyken işinize yarayabileceğini düşündüğüm bir paletin yazısını yazmak istedim. Mont Balm palet 4 adet fardan oluşan bir palet. Portatif olması büyük avantaj çünkü The Balm'ın diğer paletleri boyut olarak hep büyükler. Hadi bu paleti daha yakından inceleyelim. 

Alt sıradaki farlar açık renkte, üst sıradakiler de koyu renkteler. Özellikle sonbahar makyajında güzel duran hoş renkler cidden de. Ancak ilkbahar ve yaza girerken almak ne kadar mantıklı ve kullanışlı olur bilemiyorum. The Balm'ın diğer farlarına benzer olarak tozutma problemi bu farlarda da var. Ancak beni fazla rahatsız eden bir durum değil. Pigmentasyon olarak koyu renkler daha başarılıyken açık renkleri biraz transparan buldum. Aşağıda swatchları da ekliyorum. 
Whistler: Paletin en sevdiğim tek başına uyguladığım ışıl ışıl rengi. Aslında ambalajda daha koyu bir kahvemsi-gri durmasına rağmen gözde o kadar koyu gözükmüyor.  
Cortina: En güzel ve aydınlık baz rengi olabilecek Cortina ne yazıkki beklentimden fazla tozutma sorunu yaşattı ayrıca tek katta da pigmentini veremedi. En ümitli olduğum renkti halbuki. Yapısını düzeltseler çok daha iyi olurmuş:) 
 Aspen: İşte paletin starı. Zaten alan çoğu kişi bu paleti bu far için alıyor. Pigmentasyonu çok başarılı, rengi müthiş. Bordonun çok hoş bir tonu. Kızıl bordolardan hoşlananlar bu renge bayılırsa sırf bunun için de bu palet alınır. 
Zermatt: Koyu gri içerisinde yeşilimsi yansımalar olan bu far da tozutan ama pigmentli bir far. Açıkçası gölge yapmak için biraz koyu, eyeliner olarak sürmek için ise fazla tozutuyor. Ama yine de rengi çok güzel. 
Yukarıdaki swatchlarda da renklerin detaylarını görebilirsiniz. Genel olarak beğendiğim bir far paleti oldu. Meet Matte Trimony palet çıkmıyor olsaydı bunu kesin alın derdim ama şimdi kararı size bırakıyorum:) İndirimler kapıda, listelerinizi hazırlamayı unutmayın.
Mont Balm paleti Gratis mağazalarında bulabilirsiniz.
Sevgiler
ASUDE
instagram: @evremedusa


2 comments: