Saturday, March 5, 2016

Revlon Kalem Rujlar: Precious, Demure Reserveé, Sultry, Striking

Revlon ColorBurst serisi henüz ülkemizde yokken bile herkesin merak ettiği, yurtdışından getirttiği bir dudak serisiydi. Geçtiğimiz sene Revlon markası Watsons'larda satışa sunulunca merak ettiğimiz tüm ürünleri koleksiyonumuza yavaş yavaş ekledik pek tabii. Peki özellikle dudak ürünleriyle meşhur Amerikan drugstore markasının ürünleri beklentimi karşılayabildi mi?
Soldan sağa doğru sırasıyla; 105, 050, 240, 225 
Revlonun kalem rujları temel olarak iki seriden oluşuyor. En soldaki 105 numara Lacquer Balm diye geçen, rengini çok çok az veren, daha çok dudağı nemlendirmeye yönelik parlak bitişli seri. En sağdaki 2si ise Matte Balm diye geçen aslında mat likit rujlar gibi mat değil ama içerisinde sim-parıltı bulunmayan ve daha pigmentli seri. Matte Balm'lar ruj olarak kullanıma uygunken diğer ikisi lip balm gibi rujun altına uygulamaya ya da hafif renk versin gün boyu tazeleyerek dudaklarda doğal bir görüntü isteyenlere göre olabilir. Tüm kalem rujlar ferah ve tatlı bir mentol kokusuna sahipler ancak dudağı yakma gibi bir problem bende yaratmadılar. Matte Balm serisi kalıcı iken diğer iki ruj hemen silinen cinsten. Şimdi tüm renkleri tek tek inceleyelim.
Yine sırasıyla tüm renklerin swatchları 
Revlon Just Bitten Kissable Balm Stain 050 numara, Precious: Bu ürünü Revlon ülkemizde yokken ABD'den almıştım. Tabi incelemeden aldığım için de renginin açıklığını görme şansım olmamıştı. Çok açk nude bir renk. İçerisinde sim yada ışıltı yok. Bu ürün dudak kusurlarını fazlasıyla belli ediyor ancak nemlendirme özelliğini sevdiğim için normal rujlarımın altına sürmeyi seviyorum. Sanırım Just Bitten serisi ülkemize gelmeyen sınırlı sayıda bir seriydi. 
Revlon ColorBurst Lacquer Balm 105 numara, Demure Reserveé: Son indirim döneminde aldığım bu balm'ı çok sevdim. İçerisindeki iri simler hassas dudakları rahatsız edebilir. Ayrıca iri simler yüzünden dudağınızı da rahatsız hissetme riskiniz var ancak son zamanlardaki mat-koyu ruj furyasından o kadar sıkılmıştım ki sanırım baharı anımsatan açık pembe rengi ve simli olması çok hoşuma gitti. Dudağımı da çok güzel nemlendirdi ancak ne nemlendirme etkisi ne de kalıcılığı uzun süreli değil. Bu yüzden sık sık tazelemek gerekiyor.
Revlon ColorBurst Matte Balm 225 numara, Sultry: Zaten serinin sanırım en çok satan ve fenomenleşen rengi bu. Çok hoş bir gülkurusu tonu. Hemen hemen her cilt tonuna yakışabilecek bir ruj. Kalıcılığı ve dudağı nemlendirmesi güzel. Mat bitişli olmasına karşın dudağı kurutmuyor ve dudak kusurlarını çok güzel bir şekilde gizliyor.  
Revlon ColorBurst Matte Balm 240 numara, Striking: Kırmı seviyorum ama günlük kullanamıyorum diyen ve mavi alttonlu kırmızıları sevenlerin bayılacağı bir ruj. İster sadece 1 kat uygulayarak hafif kızarmış dudaklar isterseniz kat kat uygulayıp kırmızı ruj sürmüş dudaklara sahip olabiliyorsunuz. Nemliliği ilk baştaki kadar baskın olmasa da silindikten sonra bile rengini seçebilirsiniz yani uzun süre kalıcı.

Revlon kalem rujlarını seviyorum. Kalem şeklinde ve kaliteli ambalajları sayesinde heryere kolayca taşınabiliyorlar. Nem vermeleri kararında, kalıcılıkları bir kalem rujdan beklenen kadar. Sürümleri kolay çünkü koyu renk bir ruj sürermiş gibi hassasiyet gerektirmiyorlar yapılarından dolayı. İndirim zamanında beğendiğiniz renklere bakmanızı öneririm.
Nerede bulursunuz? 

Sevgiler
ASUDE
@evremedusa

4 comments:

the creation of beauty is art. said...

I love these SO much. They are buttery, soft, and the colours are fab!
the-creationofbeauty.blogspot.com

audrey said...

Sultry güzelmiş ben de alacağım :)

kozmetikperisi said...

Revlon ' un kalem rujlarini bende begendim renklerde harika:)

Unknown said...

Watsons da gecen sene satisa baslandu.bende hemen aldim.renkler cok gutek ve dokusu da guzel.tavsiye ederim.fiyatida makul