Thursday, March 17, 2016

Maybelline Falsies Push-up drama mascara, Lustrous Beige far ve 745 numara ruj

Maybelline makyaj koleksiyonumda bir çok ürünüyle yıllardır benimle birlikte. Özellikle uygun fiyatlı rimel arayanların ilk aklına gelen marka da Maybelline. Bir çok farklı dizayna sahip rimele sahip olan marka onların arasına geçtiğimiz aylarda Push-up Drama isimli yeni rimeli ekledi. Ben de bir süredir bu ürünü test ediyorum ve artık sizlerle paylaşma zamanım geldi.

 Kapak kısmı kırmızı alt kısmı pembe çok şık bir ambalaja sahip olan maskaranın vaadleri çoğu maskara ile benzer olarak, uzatmak-hacim vermek-kıvırmak. Adından da anlaşılabileceği üzere push-up yani kirpikleri kıvıran dikleştiren bu sayede uzun ve kıvrık bir görüntü vermeyi amaçlayan bir ürün. 
Maybelline Push-up Drama
 # Rimel gerçekten simsiyah ve dökülme yapmıyor. 
# Yapısı fazla akışkan ve ilk kullanımlarımda her tarafa bulaşıp tüm makyajı yıkamama sebep olan bir bulaşabilirliği vardı. Şimdilerde o kadar bulaşıcı ve akıcı değil. 
# Fırçasını yakından göstermek istedim. Aslında tam sevdiğim kısa ve plastik kıllara sahip bu fırçaya bayılacağımı sanıyordum. Ancak ilk kattan itibaren kirpiklerimi birbirine öylesine yapıştırdı ki sanırım bu da kılların çok seyrek yerleşiminden kaynaklandı. İkinci katta düzeltirim diye düşündüysem de tek yaptığı daha da yapıştırmak oldu. Zaten az olan kirpiklerim bir de yapışınca sanki 5 tel kirpik varmışa döndü.
# Kirpikleri sertleştirdi ki normalde ben öyle maskaraları severim çünkü kıvrıklık ancak wax içeren ürünlerde kalıcı olabiliyor.
# Gün içerisinde akma, dökülme, bulaşma yapmadı ancak suya dayanıklı değil. 
Başka rimellerin üstüne uyguladıklarında güzel sonuç alanları duyup bir de öyle denedim ancak sonuç yine aynıydı. Zaten bir rimel için onca efor sarf etmeye de niyetli değilim. Halen pahalı ürünlerde favorim Benefit They are Real, uygun fiyatlılarda favorim ise Maybelline Rocket maskara.
 Maybelline Color Sensational 745 Wooden Brown: Ruj tarihimde bitirebildiğim ender ürünlerden olan 745 numara ruju bu seri Türkiye'ye ilk geldiğinden beri bitirip bitirip alıyorum. Geçen sene bu rujun kokusunu değiştirdiler. Şu an karamelli bir kokusu var, onun da seveni çok ama ben eski kokusunu daha çok seviyordum. Rujun yapısı kremsi, dudaklara nem vermesi gayet güzel, pigmentasyonu yüksek. Yiyip içmeye dayanmıyor, yenilemek istiyor. Rengi kahve alttonlu bir nude ve bence çoğu ten rengine uyumlu olabilecek joker bir renk.
 Maybelline Color Show Lustrous Beige: Bu far da uzun süredir elimde olan ve günlük mayajımda sık elimin gittiği bir ürün. Aldığım ürünü ilk kullanımda yere düşürdüm ve far kısmı pan'dan ayrıldı ancak dağılmadığı için hala aynı farı kullanabiliyorum. Işıltılı bu farın rengini tanımlamak çok zor. Bej olarak geçse de içinde pembe-gri yansımalar var. Göz kapağımda ise aşağıdaki gibi duruyor. Özellikle metalik ve ıslak görünümlü makyajların vazgeçilmezi.
Pigmentasyonu çok yüksek değil, en iyi sonucu parmağımla göz kapağına pres yaparak uyguladığımda aldım. Hiç far bitirememiş biri olarak biterse alır mıyım diyemiyorum ama tekrar olsa tekrar alırdım diyebilirim:)
P.s: Ürünler Maybelline tarafından basın ürünü olarak gönderilmiştir. Ancak 745 numara ve Lustrous Beige far daha önceden benim satın aldığım ürünler olup tüm ürünlerle ilgili yorumlarım tarafsızdır ve benim kendi deneyimlerim sonucunda oluşmuşlardır.

Sevgiler
ASUDE
@evremedusa

3 comments:

Open Kloset By Karina said...

Sooo Lovely:)
Love everything:)
Kisses Open Kloset
Check pls my new post
www.openklosetfashion.blogspot.pt

Unknown said...

nice make up!

www.bstylevoyage.blogspot.com

Unknown said...

Nice choices of makeup!

Please check my Blog!! :)

http://www.alessabernal.com/

Alessa Bernal :)