Thursday, March 10, 2016

Loreal True Match Fondöten

Cildi karma ve kapatacak çok şeyi olanlar bilirler, fondöten arayışı gerçekten zorlu bir süreç. Cildi nemlendiren hafif yapılı onca fondöten arasında hem cildi yağlandırmayacak ama aynı zamanda germeyecek, kapatıcı ama ince yapılı fondöten bulmak kolay değildir. Bu arayışın bir döneminde yolum Loreal True Match ile kesişti. Biten fondötenimin ardından yazısını yazmak da bugüne kısmet oldu. 

Benim rengim Rose Vanilla. Cildimle çok güzel bütünleşen bu renk çoğu fondötende yaşadığım çok sarı ya da çok pembe durma problemini yaşatmadı. 
- Pompalı olması ve cam şişede olması hem hijyenik olması hem de sağlıklı olması açısından avantajlı bir durum. Ancak kapağı plastik olduğundan bir süre sonra deforme olabiliyor. 


- Akışkan yapıda ve kesinlikle kalın tabaka tabaka fondötenler gibi kalınlık hissi vermiyor.
- Yapısı akışkan olmasına karşın kapatıcılığı orta-yüksek ve kat kat uygulanarak kapatıcılığı arttırılabiliyor.
- Yağlanma yapmıyor, sivilceye benim cildimde sebep olmadı.
- Kalıcılığı orta karar. Yanak ve alında daha uzun süre kalırken T bölgesinde silinmeler oluyor. 

Az dağıtılmış halini görüyorsunuz. Yukarıdaki minik damla tüm elimin üstünü kapatmaya yetecek boyutta bir kapatıcılık sağlıyor. Akışkan yapısından dolayı dağıtması kolay. Bir bölgede kuruyup kalmıyor.
Dağıtıldıktan bir süre sonra mat bir bitişe kavuşuyor. 
Negatif yönlerine gelecek olursak;
Çizgilere dolma yapabiliyor. Yüzümde kırışıklık olmadığından bende problem olmadı ama alnımdaki ince mimik çizgilerine dolabiliyor.
O nemlendirici fondötenlerin sağladığı "no makeup makeup" yani yokmuş gibi görüntü olmuyor. Daha mat bitiş ve net kapatıcılık yüzünden fondöten olduğu bellirli mesafeden belli oluyor.
En önemlisi de Loreal bu fondötende ambalaj değişikliğine gitti. Tester'dan incelediğim kadarıyla yapı da çok değişmiş. Çok daha akışkan ve kapatıcılığı iyice azalmış gibiydi. Hatta Rose Vanilla rengini denediğimde renginin de değiştiğini daha koyu ve daha pembe olduğunu üzülerek gördüm.
Böylelikle bir true match serüvenini tamamlamış oldum. Eski ambalaj ve yapı devam etseydi kesinlikle yenisini alacağım bir fondötendi.
Önemli not:
Fondöten ve cilt bakımı ürünleri cildin durumuna göre etki olarak çok değişkenlik gösterdiği için yazıları okurken benim cildimin karma-problemli olduğunu unutmadan okuyun:)
Sevgiler
ASUDE
@evremedusa


9 comments:

Unknown said...

GUZEL YAZI :) benım göz altımda gulunce bu urunu surdugumde cok kotu duruyor kırısıklıgı olan dedıgın gıbı bıraz daha dusunmelı alırken . sevgıler ..

Unknown said...

great fundation!

lu | Coco&Louis

kozmetikperisi said...

Matlik olmasa aslında süper bir fondeten:/

M&M FASHION BITES said...

Looks nice :)
BLOG M&MFASHIONBITES : http://mmfashionbites.blogspot.gr/
Maria V.

Moda Düşleri said...

Bi ara benimde severek kullandığım bir üründü.

Unknown said...

Loreal urunlerinde alkol,parfum,parafin var.kullanmiyorum.tavsiye etmem

Anonymous said...

bende yazmak istedim.yeni hali aldıgı parayı haketmemiş diyebilirim.Aynı renk bendede gri bir ifade verdi matlaşınca. Kapatıcılık neredeyse yok yalnız bununla aynı renkte olan concealerı begendim onunla kat at kullanıyorum ama matlıktan dolayı aydınlatıcı sürmem gerekli kesinlikle.Alın ve göz çizgilerime doldu 8 saat sonunda burun üzerindede yaglanma parlama yaptı.ama transparan pudra ve aydınlatıcı ile kullanmaya devam edecegim aldıgım için.belki benefit porefessionalla çizgilere dolmaz emin degilim daha denemedim.
testerını denedigimde daha iyi bir görüntü vermişti.sivilce yapmadı siyah nokta yapmadı.bunlar artıları ama bu kadar hafif olunca yapmaması normal sanırım.

Unknown said...

HUDA BEAUTY benim faworim ilham verici..siz takip ediyormusunuz?
Tabi turkiyede faworim coco

Unknown said...

Lorealin göz altı kapatıcısını severek kullanıyorum.Ondan daha iyisini bulamadım. Fondoteni de merak ediyorum. Şu anda max factor kullanıyorum fakat loreali de denemek isterim. Bloguma ben de beklerim :) http://daphneile.blogspot.com.tr/