Thursday, February 18, 2016

Note Cosmetics BB Concealer

Note cosmetics'in en son çıkardığı ürünlerden olan BB concealer'ı ilk gördüğümde Boyner'de Note ürünleri %50 indirimdeydi. Note'un diğer concealerını da denemiş ancak pek memnun kalmamıştım. Rengi benim için fazla açıktı ve yapısı kuruydu. Halen kullandığım Estee Lauder Double Wear concelaer'ım ise çok iyi kapatıcı ve kalıcı olmasına rağmen göz altımı kurutmaya başlamıştı. Sonunda uzun bir süre sonra farklı bir concealer arayışında kendimi bulmuştum. 

Ürünün yapısı kremsi ve nemlendirici özelliği var. SPF 15 güneş koruma faktörü olması da hoşuma gitti. 03 numarası benim tenime tam uydu. Hem aydınlık hem de güzel gözüktü. Az miktarda ürünü parmaklarımla dağıtarak uyguluyordum ama bu şekilde kullanım ve dağıtma biraz zor olunca beautyblender ile uygulamayı denedim ve o şekilde çok sevdim. Kapatıcılığı orta ve tüm gün dayanmıyor, akşama doğru yenilemek gerekiyor. Göz altınız çok çizgiliyse pudra ile sabitlemek çizgilenmeyi öneleyebilirsiniz ancak ben çizgilere dolma sorunu yaşamadım. Nemlendirmesinden de memnun kaldım.  
Bu ürünü aldığımda havalar baya soğuk gidiyordu. Uygulama ucu da metal olunca göz altıma değdirirken irkilme yaşıyordum. Sonrasında snapchatte bir arkadaşım o metal kısmın çıkabildiğini söyleyince bir de o şekilde kullandım. Ancak iki türlü de ürünün ambalajı hiç de hijyenik ve ergonomik değil. Özellikle seyahat çantamı mahvettikten sonra iyice soğudum. Ne yaparsanız yapın kapağının içi kapatıcıyla doluyor hatta biraz da sallanır da kapak açılırsa herşeyinize bulaşan kapatıcıyla şok olma olasılığınız yüksek.
Açıkçası günlük kullanımda yapı ve performans olarak çok beğendiğim bu ürünün ambalajı da iyi olsaydı bittikçe alacağım ürünler arasına girecekti ama her tarafa bulaştıran ambalajı yüzünden yeniden alacağımı sanmıyorum.
EDİT: Metal başlığı çıkartıp iyice temizledikten sonra bulaşma sorununu ortadan kaldırmayı başardım. Bu nedenle almaya devam edeceğim bir ürün.
Note ürünlerini www.notecosmetics.com'da, watsonslarda ve boyner mağazalarında bulabilirsiniz.
Sevgiler
ASUDE
@evremedusa

2 comments:

charmeuse said...

looks great;)
www.charmeuse.pl

Unknown said...

Kesinlikle kapak problem , sizde yazdıktan sonra yanımda taşımam evde durur, kullanıp çıkarım artık yanıma almam. Farmasinin bb kapatıcısına ya da physicion formulanın bb sine dönücem sanırım indrimde diye aldım bende detox fondotenini beğendiğim için, yorumlarınız için teşekkürler ����